Rekuperacja – co to jest i do czego służy?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Rekuperacja – co to jest i do czego służy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rekuperator jest urządzeniem, które pozwala realnie zminimalizować straty ciepła związane z wentylacją pomieszczeń. Umożliwia on bowiem ogrzanie powietrza zimnego, które wtłaczane jest do budynku za pomocą ciepła odzyskanego z powietrza wywiewanego. Dzięki temu straty są zdecydowanie mniejsze co przekłada się z kolei na niższe koszty ogrzewania. 

W jaki sposób działa rekuperator?

Rekuperator wyposażony jest w wentylator nawiewny oraz wywiewny, a także wymiennik ciepła. To właśnie w nim powietrze napływające jest ogrzewane ciepłem tego, które zostaje z budynku usunięte. Rekuperator delikatnie ogrzewa powietrze, dzięki czemu ogranicza ryzyko rozwoju bakterii oraz innych groźnych drobnoustrojów. Wyposażony jest ona także w szereg filtrów, które mają na celu zatrzymać różnego rodzaju zanieczyszczenia, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza w budynku. Do tego, aby system rekuperacji działał poprawnie i spełniał swoją rolę musi być on odpowiednio zaprojektowany oraz zainstalowany. Na rynku działają firmy specjalizujące się w tego rodzaju usługach, a ofertę jednej z nich znaleźć można pod adresem https://gomar.info/oferta/rekuperacja-i-wentylacja-mechaniczna/. Jest to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób się robi wędzone produkty?
W jaki sposób się robi wędzone produkty?
Jedną z popularnych metod konserwacji żywności jest jej wędzenie, polegające na długotrwałym przechowywaniu wybranego produktu w dymie. Ma ono na […]