Jak się przygotować na pierwszą wizytę u psychologa?

Pierwsza wizyta u psychologa może być bardzo stresująca, zwłaszcza jeśli nie wie się dokładnie, na jaką pomoc można liczyć. Psychologowie mogą pracować w różnych nurtach, niektórzy korzystają z psychoterapii, inni to doskonali psychologowie kliniczni. Przed wyborem terapeuty warto zorientować się, jak pracuje dana osoba. Na pierwsze wizycie dużo mówi się o sobie, ale to też świetny moment na zadanie pytań o cel spotkań, o korzyściach oraz o tym, co psycholog może zaoferować swojemu klientowi.

Czego można się spodziewać na pierwszej wizycie w gabinecie psychologa?

Z problemami warto udać się do specjalisty, który pomoże się z nimi uporać, takim fachowcem jest psycholog Warszawa Bielany to dzielnica, w której bez trudu można znaleźć potrzebną pomoc. Aby zmniejszyć stres towarzyszący pierwszej wizycie, warto przygotować sobie pytania, które chce się zadać terapeucie. Warto zapytać o metody pracy, ale też o nurt, w którym psycholog pracuje. Należy też przygotować się na pytania o sobie. Na pierwszej wizycie zwykle jest to określenie problemu, poznanie zainteresowań, aktywności zawodowej, ale warto też opowiedzieć o relacjach z bliskimi osobami. Trzeba pamiętać, że psycholog to jest specjalista, który zawsze zachowuje dyskrecję.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × trzy =