Jak się przygotować na pierwszą wizytę u psychologa?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Jak się przygotować na pierwszą wizytę u psychologa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza wizyta u psychologa może być bardzo stresująca, zwłaszcza jeśli nie wie się dokładnie, na jaką pomoc można liczyć. Psychologowie mogą pracować w różnych nurtach, niektórzy korzystają z psychoterapii, inni to doskonali psychologowie kliniczni. Przed wyborem terapeuty warto zorientować się, jak pracuje dana osoba. Na pierwsze wizycie dużo mówi się o sobie, ale to też świetny moment na zadanie pytań o cel spotkań, o korzyściach oraz o tym, co psycholog może zaoferować swojemu klientowi.

Czego można się spodziewać na pierwszej wizycie w gabinecie psychologa?

Z problemami warto udać się do specjalisty, który pomoże się z nimi uporać, takim fachowcem jest psycholog Warszawa Bielany to dzielnica, w której bez trudu można znaleźć potrzebną pomoc. Aby zmniejszyć stres towarzyszący pierwszej wizycie, warto przygotować sobie pytania, które chce się zadać terapeucie. Warto zapytać o metody pracy, ale też o nurt, w którym psycholog pracuje. Należy też przygotować się na pytania o sobie. Na pierwszej wizycie zwykle jest to określenie problemu, poznanie zainteresowań, aktywności zawodowej, ale warto też opowiedzieć o relacjach z bliskimi osobami. Trzeba pamiętać, że psycholog to jest specjalista, który zawsze zachowuje dyskrecję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak rozwijać pasje swojego dziecka?
Jak rozwijać pasje swojego dziecka?
Pasje i umiejętności dziecka warto rozwijać już od najmłodszych lat. Spędzanie czasu na robieniu tego, co się lubi jest świetną […]