Jak wybrać taboret kosmetyczny?

Wyposażenie salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego w ogromnym stopniu wpływa na jego odbiór przez klientów, a ponadto ułatwia lub utrudnia pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków. Jednym z najważniejszych elementów jest taboret kosmetyczny, nazywany też fachowo hokerem. Musi on być przede wszystkim bardzo wygodny i idealnie przystosowany do wielogodzinnej pracy. Taki mebel posiada w swoim bogatym asortymencie m.in. ten specjalistyczny sklep internetowy: https://abacosun.pl/

Parametry o szczególnym znaczeniu

Podstawowym czynnikiem wyboru hokera kosmetycznego jest kształt siedziska. Najlepiej sprawdzają się modele z wyprofilowanym siedziskiem podobnym do siodła, pozbawione oparcia, a tym samym wymuszające na kliencie wyprostowaną pozycję. Ma to zbawienny wpływ na jego kręgosłup. Alternatywą są uniwersalne wersje z oparciem, przeznaczone jednak głównie do salonów fryzjerskich. Drugim kluczowym parametrem jest regulacja wysokości, pozwalająca perfekcyjnie dostosować wysokość taboretu do wzrostu pracownika, co ułatwia mu wykonywanie danej czynności. Na szczęście współcześnie niemal każda dostępna na rynku konstrukcja posiada taką funkcję dzięki zamontowanej pompie gazowej albo silnikowi pneumatycznemu.

Nie bez znaczenia jest też jakość materiałów użytych do produkcji. Zaleca się wybieranie wyłącznie modeli z wysokogatunkowego skaju i pianki poliuretanowej, gdyż są wytrzymałe i wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Pozostałe pożądane elementy to stabilna podstawa (koniecznie chromowana) oraz wzmocnione, łożyskowane kółka (zapewniają wysoką mobilność). W pełni funkcjonalny taboret kosmetyczny kupimy np. w tym miejscu: https://abacosun.pl/taborety-kosmetyczne.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + jedenaście =