Jakie kroki należy podjąć, aby zadbać o swoje zęby?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Jakie kroki należy podjąć, aby zadbać o swoje zęby?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowy uśmiech zaczyna się od dobrej higieny jamy ustnej. Możesz utrzymać zdrową jamę ustną, szczotkując zęby dwa razy dziennie szczoteczką o miękkim włosiu, używając pasty z fluorem i nitkując zęby co najmniej raz dziennie.

Szczotkowanie i nitkowanie pomoże zapobiec powstawaniu ubytków, a zabiegi z użyciem fluoru pomogą wzmocnić szkliwo zębów. Jeśli potrzebujesz dodatkowego leczenia z powodu choroby dziąseł lub innych problemów stomatologicznych, zapytaj o nie swojego dentystę.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś robić, aby zachować zdrowie jamy ustnej:

Udaj się na kontrolę do stomatologa

Przynajmniej raz w roku udaj się do dentysty na regularną kontrolę. Podczas tej wizyty dentysta zbada zęby i dziąsła, poszuka wszelkich oznak choroby lub próchnicy i w razie potrzeby wykona zdjęcia rentgenowskie. Jeśli cierpisz na chorobę przyzębia (dziąseł) lub masz inne problemy stomatologiczne, ważne jest, abyś powiedział o tym swojemu dentyście, aby mógł on zdiagnozować problem i zalecić leczenie. Pamiętaj, aby Twoimi zębami zajął się dobry stomatolog Konin, to miasto które na swoim terenie posiada wiele doświadczonych klinik dentystycznych.

Szczotkowanie zębów

Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie szczoteczką elektryczną lub manualną, aby usunąć cząstki jedzenia i płytkę nazębną z zębów i linii dziąseł. Szczotkuj język, aby usunąć bakterie powodujące nieświeży oddech.

Używaj nici dentystycznej

Raz dziennie używaj nici dentystycznej, aby usunąć cząstki jedzenia i płytkę nazębną spomiędzy zębów, gdzie zwykłe szczotkowanie nie może dotrzeć. Używaj nici dentystycznej przed snem, aby uniknąć porannego oddechu spowodowanego przez bakterie, które żywią się cząsteczkami jedzenia znajdującymi się między zębami przez całą noc

Płucz zęby specjalnymi środkami

Stosuj antyseptyczne płukanki po szczotkowaniu lub nitkowaniu, zwłaszcza jeśli masz recesję dziąseł lub inne problemy stomatologiczne, które mogą powodować krwawienie w jamie ustnej po jedzeniu lub piciu gorących płynów lub pikantnych potraw. W razie potrzeby płucz usta po posiłkach, dopóki krwawienie nie ustanie lub nie zagoi się całkowicie; następnie używaj tylko antybakteryjnego płynu do płukania jamy ustnej w razie potrzeby, zamiast płukać usta wiele razy dziennie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krzesła do sali konferencyjnej – metalowe, drewniane czy plastikowe
Krzesła do sali konferencyjnej – metalowe, drewniane czy plastikowe
Dziś na świecie każdego roku odbywa się mnóstwo różnego rodzaju konferencji. Podejmuje się na nich tematykę dotyczącą globalnego ocieplenia, kwestii […]