Kiedy warto udać się do okulisty?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Kiedy warto udać się do okulisty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesna cywilizacja nie służy naszym oczom. Ciągłe oglądanie obrazów na ekranie telewizora lub komputera wpływa niekorzystnie na wzrok. Na problemy z nim może  też oddziaływać wiek i choroby. Kiedy warto udać się do okulisty?

Wizyta u okulisty – podstawowe informacje

Sygnałem do odwiedzin w odpowiedniej poradni powinny być już pierwsze symptomy pogarszającego się wzroku. W wielu wypadkach problemy te rozwiązać może samo badanie i dobór odpowiednich okularów lub szkieł kontaktowych. Z usług tego typu skorzystamy w wielu miastach. Przykładowo w przypadku specjalistów, takich jak optometrysta Poznań jest miastem, które można uznać za świetny wybór w tym zakresie, gdy mówimy o Wielkopolsce. Usługi w zakresie doboru szkieł często łączone są z zaleceniami profilaktycznymi, które mają zapobiec dalszej utracie funkcji narządów wzroku. Z regularnych badań kontrolnych u okulisty lub optometrysty powinny korzystać zwłaszcza osoby, u których zdiagnozowano cukrzycę – w ich wypadku występuje wyjątkowo wysokie zagrożenie pojawienia się jaskry lub zaćmy. Równie często powinny zgłaszać się do specjalisty osoby starsze, nawet wówczas gdy nie odczuwają pogorszenia się stanu ich wzroku. Systematyczne badanie pozwala na wychwycenie ewentualnych problemów już w pierwszej ich fazie i wyeliminowanie wielu ich niekorzystnych skutków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Neurolog – jego zakres działań, służących poprawie zdrowia pacjenta
Neurolog – jego zakres działań, służących poprawie zdrowia pacjenta
Medycyna to szeroka dziedzina, a co za tym idzie, zajmują się nią lekarze mający różne specjalizacje. Mogą to być chirurdzy, […]