Żywienie dziecka – czyli na co zwrócić uwagę przygotowując posiłki dla naszej pociechy?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Żywienie dziecka – czyli na co zwrócić uwagę przygotowując posiłki dla naszej pociechy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci w większości uwielbiają słodycze i inne wyjątkowo niezdrowe pokarmy. Taki sposób żywienia z pewnością jednak nie wpływa pozytywnie na ich organizm i nie dostarcza im potrzebnych do prawidłowego rozwoju wartości odżywczych. Wręcz przeciwnie – prowadzi do otyłości, czyli jednej z najgroźniejszych obecnie chorób cywilizacyjnych. Dlatego też dbajmy o to, aby nasza pociecha spożywała regularne posiłki, bogate w dobrej jakości białko, węglowodany złożone i nienasycone tłuszcze. 

Cenne wskazówki dla troskliwych rodziców

W przypadku dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest oczywiście śniadanie, które powinno gwarantować energię niezbędną do funkcjonowania w szkole czy na podwórku. Godne polecenia produkty to m.in. ciemne pieczywo, chuda wędlina, biały twarożek, ser, jaja kurze na miękko, musli z bakaliami, jogurt z kawałkami owoców, jabłko, banan, sezonowe warzywa, orzechy, wędzone ryby morskie czy parówki z dużą zawartością mięsa. Przygotowane przez nas jedzenie musi być kolorowe, tak aby intrygowało malucha i skłaniało go w ten sposób przynajmniej do spróbowania. Przekąski w postaci słodyczy są dozwolone, ale jedynie od czasu do czasu. Przyprawy wprowadzajmy systematycznie, zaczynając od suszonych ziół, a kończąc na soli i ostrych wyrobach orientalnych (w mocno ograniczonej ilości). Jeśli natomiast chodzi o picie, to unikajmy przede wszystkim stawiania na stole gazowanych napojów z ogromną zawartością szkodliwego cukru. Zamiast tego zaproponujmy dziecku np. pyszny kompot gruszkowy z dodatkiem goździków, pełen wartościowych witamin i minerałów. Takie produkty znajdziemy w ofercie tej firmy z Drawskiego Młyna: https://hultaj.co/produkty/gruszka-3/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?
Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?
Na atrakcyjność ogrodu wpływa wiele czynników. Jest to np. mała architektura, przemyślane zestawienie różnych gatunków, ale także kolorów roślin i […]