Żywienie dziecka – czyli na co zwrócić uwagę przygotowując posiłki dla naszej pociechy?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Żywienie dziecka – czyli na co zwrócić uwagę przygotowując posiłki dla naszej pociechy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci w większości uwielbiają słodycze i inne wyjątkowo niezdrowe pokarmy. Taki sposób żywienia z pewnością jednak nie wpływa pozytywnie na ich organizm i nie dostarcza im potrzebnych do prawidłowego rozwoju wartości odżywczych. Wręcz przeciwnie – prowadzi do otyłości, czyli jednej z najgroźniejszych obecnie chorób cywilizacyjnych. Dlatego też dbajmy o to, aby nasza pociecha spożywała regularne posiłki, bogate w dobrej jakości białko, węglowodany złożone i nienasycone tłuszcze. 

Cenne wskazówki dla troskliwych rodziców

W przypadku dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest oczywiście śniadanie, które powinno gwarantować energię niezbędną do funkcjonowania w szkole czy na podwórku. Godne polecenia produkty to m.in. ciemne pieczywo, chuda wędlina, biały twarożek, ser, jaja kurze na miękko, musli z bakaliami, jogurt z kawałkami owoców, jabłko, banan, sezonowe warzywa, orzechy, wędzone ryby morskie czy parówki z dużą zawartością mięsa. Przygotowane przez nas jedzenie musi być kolorowe, tak aby intrygowało malucha i skłaniało go w ten sposób przynajmniej do spróbowania. Przekąski w postaci słodyczy są dozwolone, ale jedynie od czasu do czasu. Przyprawy wprowadzajmy systematycznie, zaczynając od suszonych ziół, a kończąc na soli i ostrych wyrobach orientalnych (w mocno ograniczonej ilości). Jeśli natomiast chodzi o picie, to unikajmy przede wszystkim stawiania na stole gazowanych napojów z ogromną zawartością szkodliwego cukru. Zamiast tego zaproponujmy dziecku np. pyszny kompot gruszkowy z dodatkiem goździków, pełen wartościowych witamin i minerałów. Takie produkty znajdziemy w ofercie tej firmy z Drawskiego Młyna: https://hultaj.co/produkty/gruszka-3/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń we własnym salonie?
Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń we własnym salonie?
Salon to niesamowita przestrzeń, która musi być równocześnie wygodna. Zdarza się, że to pomieszczenie jest połączone z aneksem kuchennym, bądź […]