Żywienie dziecka – czyli na co zwrócić uwagę przygotowując posiłki dla naszej pociechy?

Małe dzieci w większości uwielbiają słodycze i inne wyjątkowo niezdrowe pokarmy. Taki sposób żywienia z pewnością jednak nie wpływa pozytywnie na ich organizm i nie dostarcza im potrzebnych do prawidłowego rozwoju wartości odżywczych. Wręcz przeciwnie – prowadzi do otyłości, czyli jednej z najgroźniejszych obecnie chorób cywilizacyjnych. Dlatego też dbajmy o to, aby nasza pociecha spożywała regularne posiłki, bogate w dobrej jakości białko, węglowodany złożone i nienasycone tłuszcze. 

Cenne wskazówki dla troskliwych rodziców

W przypadku dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest oczywiście śniadanie, które powinno gwarantować energię niezbędną do funkcjonowania w szkole czy na podwórku. Godne polecenia produkty to m.in. ciemne pieczywo, chuda wędlina, biały twarożek, ser, jaja kurze na miękko, musli z bakaliami, jogurt z kawałkami owoców, jabłko, banan, sezonowe warzywa, orzechy, wędzone ryby morskie czy parówki z dużą zawartością mięsa. Przygotowane przez nas jedzenie musi być kolorowe, tak aby intrygowało malucha i skłaniało go w ten sposób przynajmniej do spróbowania. Przekąski w postaci słodyczy są dozwolone, ale jedynie od czasu do czasu. Przyprawy wprowadzajmy systematycznie, zaczynając od suszonych ziół, a kończąc na soli i ostrych wyrobach orientalnych (w mocno ograniczonej ilości). Jeśli natomiast chodzi o picie, to unikajmy przede wszystkim stawiania na stole gazowanych napojów z ogromną zawartością szkodliwego cukru. Zamiast tego zaproponujmy dziecku np. pyszny kompot gruszkowy z dodatkiem goździków, pełen wartościowych witamin i minerałów. Takie produkty znajdziemy w ofercie tej firmy z Drawskiego Młyna: https://hultaj.co/produkty/gruszka-3/.

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × jeden =