Osoby z niepełnosprawnością ruchową – jakiego sprzętu potrzebują?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Osoby z niepełnosprawnością ruchową – jakiego sprzętu potrzebują?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą doświadczać szerokiej gamy upośledzeń fizycznych. W zależności od rodzaju niepełnosprawności, osoby niepełnosprawne fizycznie mogą mieć trudności z wykonywaniem codziennych czynności. Może to dotyczyć zarówno chodzenia i podnoszenia przedmiotów, jak i bardziej złożonych zadań, takich jak czytanie i pisanie.

Jakiego sprzętu mogą potrzebować?

Charakter niepełnosprawności danej osoby określa, jakiego sprzętu potrzebuje. Na przykład, osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą potrzebować poręczy lub ramp, aby móc się poruszać. Jeśli osoba ma problemy ze wzrokiem, może potrzebować okularów lub kontaktów. Osoby z problemami ze słuchem mogą również korzystać z aparatów słuchowych i innych urządzeń, które pomogą im lepiej się komunikować. Sprzęt dla każdej niepełnosprawności znajdziesz na stronie https://romar-lubuskie.pl/sprzet-rehabilitacyjny-i-pomocniczy.

Jak powinieneś podejść do osoby niepełnosprawnej?

Najlepszym sposobem na interakcję z osobą niepełnosprawną jest traktowanie jej jak każdego innego człowieka. Nie skupiaj się na jej niepełnosprawności i nie zadawaj pytań na jej temat, chyba że ona sama pierwsza o tym wspomni. Należy pamiętać, że nawet jeśli ktoś ma widoczną niepełnosprawność, może nadal być w pełni zdolny do robienia rzeczy dla siebie.

Na przykład, jeśli ktoś chodzi o kulach lub używa wózka inwalidzkiego, nie oznacza to, że nie może mówić lub myśleć za siebie. Kiedy spotykasz kogoś z niepełnosprawnością, staraj się unikać używania określeń takich jak „cierpiący” czy „ofiara”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kawy Arabica – dlaczego przez wielu uznawane są za najlepsze
Kawy Arabica – dlaczego przez wielu uznawane są za najlepsze
Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie poranka bez wypicia aromatycznej kawy. Zawarta w niej kofeina doskonale bowiem pobudza […]