Trener personalny – nieodłączny towarzysz w skutecznym treningu

Aby efekty treningów były zauważalne, koniecznym jest dostosowanie ich do indywidualnych predyspozycji danej osoby. Wyżej wspomniane powinny uwzględniać wagę, wiek, płeć, ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii, a także rodzaj wykonywanej pracy. Jak możemy się domyślić, podczas treningów grupowych sugerowanie się tego typu wytycznymi jest raczej niemożliwe, dlatego jeżeli zależy nam na wymiernych efektach powinniśmy postawić na zajęcia z trenerem personalnym. 

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem treningów z trenerem personalnym? 

Wiele osób poszukiwania trenera personalnego zaczyna od weryfikacji ceny za zajęcia. Jest to oczywiście zrozumiałe, nie mniej jednak niestety w tym wypadku może okazać się błędem. Warto przyjrzeć się kim jest trener personalny Warszawa cena nie powinna być zbyt niska, ponieważ może świadczyć o niekompetencji osoby prowadzącej trening. Pamiętajmy o tym, że zajęcia z trenerem wymagają od niego każdorazowego przygotowania się pod kątem zestawu ćwiczeń jak i również rozpisania diety, co jak wiadomo pochłania sporo czasu i wymaga odpowiedniej wiedzy. W związku z powyższym zbyt niski koszt zajęć może świadczyć o tym, że trener stawia na ilość poprowadzonych treningów, a nie na ich jakość.

Kolejną ważną kwestią, która powinna zdecydować o tym czy podejmiemy współpracę z danym trenerem jest jego nastawienie do wykonywanej pracy. Jeżeli na pierwszych zajęciach dokona on dokładnego pomiaru składu naszego ciała, porozmawia z nami o efektach jakie chcielibyśmy osiągnąć, a także przedstawi swoje propozycje np. na trening ogólnorozwojowy, wówczas możemy wnioskować, że zna się na wykonywanej przez siebie pracy i możemy mu zaufać.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście − trzy =