Podstawowe urządzenia do badania wzroku

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Podstawowe urządzenia do badania wzroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca przy komputerze i długie godziny przed ekranami telefonów sprawiają, że coraz młodsze osoby mają problemy ze wzrokiem. Ważnym elementem zachowania zdrowia oczu są regularne kontrole u specjalisty, szczególnie jeśli pojawiają się pierwsze problemy ze wzrokiem. Podstawowe badania pozwalają nie tylko na poznanie ewentualnych wad, ale również na dobór odpowiednich narzędzi korygujących: okularów czy soczewek.

Gabinety okulistyczne wykorzystują w swojej pracy profesjonalny sprzęt, dzięki któremu mogą precyzyjnie zbadać wzrok pacjenta. Do podstawowych sprzętów w diagnostyce okulistycznej należy foropter manualny, taki jak np. dodstępny na stronie: https://www.krak-optic.pl/foroptery-manualne/. Jest to urządzenie wysokiej klasy, za pomocą którego można szybko dobrać najlepsze dla pacjenta szkła korygujące.

Badanie za pomocą foroptera

Jak wygląda podstawowe badanie okulistyczne? Co najważniejsze dla pacjentów, jest ono całkowicie bezbolesne. Foropter to swego rodzaju okulary, wyposażone w różnego typu soczewki, pryzmaty i filtry. Jego obsługa polega na ustawianiu pokręteł, dzięki którym pacjent patrzy na obiekt przez soczewki dodatnie, ujemne czy cylindryczne. Za jego pomocą można diagnozować i dobrać okulary korygujące dla osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, a także z astygmatyzmem. Każde oko badane jest osobno, a następnie, po doborze odpowiednich soczewek, sprawdza się, czy poprawiły one komfort widzenia pacjenta.

Foroptery powstały na początku XX wieku i choć stały się teraz nowocześniejsze i zdecydowanie bardziej zaawansowane, ich pierwotny mechanizm funkcjonuje do dziś.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Właścicielowi firmy wytoczono sprawę karną – jak może się w tej sytuacji bronić?
Właścicielowi firmy wytoczono sprawę karną – jak może się w tej sytuacji bronić?
Jedną z gałęzi prawa jest prawo karne, które nakłada na osobę fizyczną odpowiedzialność za popełnienie czynu zabronionego pod groźbą kary. […]