Historycznym śladem przez Łódź

Łódź to nie tylko kilka odnowionych fabryk, w których urządzono nowoczesne centra handlowe. To miasto położone w samym sercu Polski ma bardzo bogatą historię. Wybierając się tu na weekend, zażyjemy nie tylko doskonałej rozrywki, ale także ogromnej dawki wiedzy. Wystarczy, że przed przyjazdem odwiedzimy portal internetowy poświęcony miejscowości. Np. na tej stronie https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/litzmannstadt-ghetto/ znajdziemy bardzo ciekawe informacje oraz namiary na zabytki i muzea dotyczące życia, oraz działalności Żydów na terenie miasta. Kierując się wskazówkami zawartymi na tej witrynie, będziemy mogli zaplanować naprawdę fantastyczną, wartościową wycieczkę.

Punkty obowiązkowe

Jako, iż większość turystów swoją wędrówkę rozpoczyna na ulicy Piotrkowskiej, dobrze jest poświęcić jej kilka chwil. Podziwiać tu możemy nie tylko kunszt architektów zgrabnie łączących stare z nowym. Na samym początku deptaku znajduje się Dętka, czyli muzeum umieszczone w starym fragmencie łódzkiego kanału. Nie powinniśmy zapominać także o Księżym Młynie, imponującym pałacu Poznańskich, cmentarzu żydowskim, soborze św. Aleksandra Newskiego, czy skansenie architektury drewnianej. Jedna wizyta w Łodzi wystarczy, by całkowicie zmienić zdanie na temat tego miasta i zakochać się w jego niepowtarzalnym klimacie.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 − cztery =