Historycznym śladem przez Łódź

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Historycznym śladem przez Łódź
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź to nie tylko kilka odnowionych fabryk, w których urządzono nowoczesne centra handlowe. To miasto położone w samym sercu Polski ma bardzo bogatą historię. Wybierając się tu na weekend, zażyjemy nie tylko doskonałej rozrywki, ale także ogromnej dawki wiedzy. Wystarczy, że przed przyjazdem odwiedzimy portal internetowy poświęcony miejscowości. Np. na tej stronie https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/litzmannstadt-ghetto/ znajdziemy bardzo ciekawe informacje oraz namiary na zabytki i muzea dotyczące życia, oraz działalności Żydów na terenie miasta. Kierując się wskazówkami zawartymi na tej witrynie, będziemy mogli zaplanować naprawdę fantastyczną, wartościową wycieczkę.

Punkty obowiązkowe

Jako, iż większość turystów swoją wędrówkę rozpoczyna na ulicy Piotrkowskiej, dobrze jest poświęcić jej kilka chwil. Podziwiać tu możemy nie tylko kunszt architektów zgrabnie łączących stare z nowym. Na samym początku deptaku znajduje się Dętka, czyli muzeum umieszczone w starym fragmencie łódzkiego kanału. Nie powinniśmy zapominać także o Księżym Młynie, imponującym pałacu Poznańskich, cmentarzu żydowskim, soborze św. Aleksandra Newskiego, czy skansenie architektury drewnianej. Jedna wizyta w Łodzi wystarczy, by całkowicie zmienić zdanie na temat tego miasta i zakochać się w jego niepowtarzalnym klimacie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak samodzielnie uszyć bluzkę?
Jak samodzielnie uszyć bluzkę?
W sklepach wszystkie bluzki wyglądają podobnie, a użyte materiały są kiepskiej jakości, poza tym często ich ceny znacznie przewyższają realną […]