Yerba Mate – co się kryje pod tą tajemniczą nazwą i dlaczego warto ją spożywać

Yerba Mate jest naparem z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta rośnie wyłącznie na terenie Paragwaju, Argentyny, Urugwaju oraz w pewnych częściach Brazylii. Picie Yerba Mate stało się bardzo popularne w ostatnim czasie także w Polsce i dla wielu osób stanowi alternatywę dla kawy. Warto więc poznać właściwości tego naparu i dowiedzieć się, jakie ma on działanie na zdrowie oraz ogólne samopoczucie.

Właściwości Yerba Mate

Yerba Mate jest bogata w witaminy oraz cenne mikroelementy, ponieważ w swoim składzie ma ich ponad 150. Znajduje się w niej szereg witamin, a także m.in. magnez, cynk, potas oraz żelazo, co sprawia, że jest to napar zdecydowanie zdrowszy niż kawa. Regularne picie Yerba Mate hamuje apetyt, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia masy ciała. Jednocześnie zawarte w niej związki przyspieszają przemianę materii, co również pozytywnie wpływa na proces odchudzania. Napar ten doskonale także pobudza oraz poprawia koncentrację. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest się skupić na nauce czy pracy. Zawarte w Yerba Mate składniki wpływają także pozytywnie na układ nerwowy i mogą pomóc w łagodzeniu stanów lękowych czy objawów depresji. Działa również jako naturalny izotonik, dlatego świetnie sprawdzi się jako napój do spożywania podczas treningów. Dodaje ona energii oraz podnosi wytrzymałość organizmu i wpływa pozytywnie na utrzymanie dobrej kondycji. Szereg właściwości sprawia, że warto sięgnąć po dobrej jakości Yerba Mate, którą znaleźć można pod adresem https://zielarnia24.pl/yerba-mate,317.html.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × 3 =