Tym należy kierować się w wyborze obrączek

Przygotowania do dnia ślubu wymagają zajęcia się masą spraw. W ich natłoku warto jednak znaleźć czas na przemyślany wybór obrączek. Dlaczego jest to tak istotne i na co zwracać uwagę podczas decydowania o modelu małżeńskiej biżuterii opowie poniższy tekst.

Estetyka i rodzaj metali szlachetnych – podstawowe kryterium wyboru

Przeglądając jubilerskie oferty, należy brać pod uwagę wygląd obrączek, gdyż oczywiste jest, że muszą się one podobać przyszłym małżonkom. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, począwszy od klasycznych, wyrobów w odcieniu żółtego, różowego czy białego złota, pozbawionych dodatkowych ozdób, po ślubne pierścienie łączące złoto w różnych kolorach lub ubogacone diamentami czy zewnętrznym grawerem. W efekcie, każda para znajdzie obrączki odpowiadające ich gustom oraz możliwościom finansowym. Dobrze jest natomiast pamiętać o sprawdzeniu próby złota. Najpopularniejsza, zapewniająca trwałość biżuterii oraz optymalny wygląd to 585.

Dopasowanie rozmiaru konieczne dla wygodnego użytkowania

Obrączka, jako że będzie noszona codziennie, musi być wygodna i dopasowana do palca. Nie może się ani zsuwać, ani uciskać. Stąd jubiler przy składaniu zamówienia dokonuje precyzyjnego pomiaru palców, z uwzględnieniem prawidłowości, iż latem mogą być one nieco opuchnięte. Dodatkowo, aby biżuteria dobrze leżała, wykonuje się wewnętrzne profilowanie soczewkowe. Niestety, w przypadku bardzo cienkich obrączek, jego zrobienie jest trudne lub niewykonalne, co może obniżać komfort noszenia pierścieni. Więcej przydatnych informacji odnośnie praktycznych aspektów związanych z wyborem ślubnej biżuterii można znaleźć na stronie https://ejubi.pl/poradnik-obraczki.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × jeden =