Jak łączyć obuwie ze skarpetkami?

Obuwie, o którym mówi się, że jest wizytówką człowieka, wymaga obecnie dodatkowej oprawy pogłębiającej niewerbalny komunikat oraz dopełniającej całokształt danej stylizacji. Do każdego modelu, a także naszej osobowości możemy dopasować nietuzinkowe skarpetki, których przeznaczenie to dziś zdecydowanie więcej niż tylko zapewnienie komfortu termicznego. Na rynku pojawia się coraz większa liczba firm produkujących warianty multikolorowe lub tematyczne dalekie od sztampowych wersji. Kluczowy jest jednak właściwy sposób połączenia tych dwóch elementów. Z jakimi butami zestawić zakolanówki czarne o charakterystycznej długości, a który wzór wybrać do męskich trzewików? 

By modnie kroczyć 

Aspektem bezsprzecznie podstawowym podobnie jak w przypadku pozostałych elementów garderoby jest kolorystyka. Łączenie ze sobą zbyt dużej liczby barw nigdy nie przynosi korzystnych efektów, należy więc zachować umiar i równowagę. Tęczowe skarpetki idą w parze ze stonowanymi butami, jednak w kwestii ich charakteru nie ma wyznaczonych reguł. Zarówno sneakersy, jak i półbuty można aktualnie komponować z wzorzystymi modelami. Ich intensywność różni się od siebie, ponieważ aplikacje mogą przedstawiać obszerne ilustracje lub powtarzające się, nieco bardziej klasyczne motywy.

Skarpety w romby lub kropki będą subtelnym, aczkolwiek zauważalnym i wyróżniającym detalem pasującym do eleganckiej męskiej galanterii. Niezmienną jednak pozostaje odwieczna zasada by jasne obuwie łączyć wyłącznie z jasnymi odcienami. Aktualne trendy modowe pozwalają również na ekstrawagancję, która znajduje wyraz w łączeniu szpilek lub damskich sandałów na obcasie z przezroczystymi harfowanymi skarpetkami. Jest to jednak rozwiązanie casulowe odpowiednie raczej na prywatne wyjścia i spotkania dla osób lubiących się wyróżniać. Dodatki posiadające wymiary inne od standardowych, sięgające pod lub za kolana najlepiej prezentują się z kozakami lub kaloszami.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × 5 =