Jakie suplementy diety warto zażywać przy regularnym treningu?

Każda aktywność fizyczna jest dobra dla naszego zdrowia, o ile zachowujemy rozsądek, umiar, jak również trzymamy prawidłową dietę. Jeden czy dwa treningi w tygodniu nie wymagają specjalnego jadłospisu, jednak regularne, intensywne ćwiczenia potrzebują stosownego wsparcia. W takim przypadku warto skorzystać z suplementów przeznaczonych dla sportowców. L-karnityka lub aminokwasy rozgałęzione to popularne substancje wspomagające redukcje, natomiast dodatkowa porcja białka przyda się w czasie budowania masy mięśniowej.

Jak wybrać odpowiednie suplementy dla siebie

Wszelkie preparaty zażywane w czasie okresu wytężonych treningów powinny wspierać nasz organizm. Z tego względu dobrze jest skonsultować, co powinniśmy zażywać z dietetykiem lub lekarzem medycyny sportowej. Dzięki temu prawidłowo zadziała na nas aminokwas rozgałęziony np. o nazwie BCAA dawkowanie tego suplementu jest zależne od masy, płci, wieku oraz intensywności treningów, dlatego wskazówki profesjonalistów pomogą nam dobrać codzienną ilość preparatu. Poza tym trzeba pamiętać, by stosować tylko przebadane i rekomendowane produkty, które bez problemu kupimy w aptekach, sklepach dla sportowców lub w sieci. To da nam pewność, że wszelkie substancje są legalne i nie zaszkodzą naszemu zdrowiu.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + 4 =