Gdzie i kiedy kupować pellet?

Pellet drzewny z roku na rok jest coraz chętniej wybierany jako główne paliwo stałe do ogrzewania domów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że z jednej strony charakteryzuje się dobrą kalorycznością i wydajnością, z drugiej zaś można go kupić w stosunkowo niskiej cenie – tona kosztuje między 650 a 750 zł. Oprócz tego omawiany materiał opałowy podczas spalania nie wydziela do atmosfery szkodliwych substancji w postaci tlenku węgla, tlenku siarki czy dioksyn. Stanowi zatem naturalny wybór dla wszystkich osób dbających o środowisko oraz zdrowie przyszłych pokoleń. 

Okres letni to najlepszy czas

Pellet jest wytwarzany z odpadów drzewnych, w tym zwłaszcza trocin tartacznych. Występuje w postaci cylindrycznych granulek o maksymalnej średnicy 2,5 cm oraz długości do 4-5 cm. Najlepiej zaopatrywać się w niego zdecydowanie poza sezonem grzewczym, czyli od kwietnia do końca sierpnia (ogólnie w miesiącach uznawanych za słoneczne). Producenci i sklepy oferują wówczas znaczne obniżki cen i wyprzedaże – nawet o 30%. Poza tym wysoka temperatura powietrza i niska ilość opadów sprzyja składowaniu materiału na zewnątrz.

Ryzyko zawilgocenia jest minimalne, dlatego późniejsza eksploatacja wiąże się z wyższą wydajnością, co bezpośrednio przekłada się na spore oszczędności finansowe. Zaleca się zaopatrywanie w pellet w sklepie internetowym lub sprawdzonej hurtowni, która oferuje produkt klasy A1 zapakowany w poręczne worki o pojemności 25 kg. Oczywiście musi on posiadać stosowny certyfikat poświadczający wysoką jakość, objawiającą się doskonałą kalorycznością i niewielką zawartością popiołu (0,5% na kilogram). 

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − pięć =