Srebrzyki w domu – sposoby na to, aby się ich pozbyć

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Srebrzyki w domu – sposoby na to, aby się ich pozbyć
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Srebrzyki, czyli rybiki cukrowe i szare to niewielkich rozmiarów insekty. Nie roznoszą chorób, ani nie powodują zniszczeń, ale ich obecność jest bardzo uciążliwa. Są to insekty lubiące wilgotne i ciepłe miejsca, dlatego najczęściej zasiedlają szafki w kuchni oraz łazience. 

Jak skutecznie radzić sobie z rybikami?

Rybiki żerują głównie nocą. Ich pożywieniem są produkty zawierające w swoim składzie skrobię, cukry oraz celulozę. Zanim pojawią się one w naszym domu warto wcześniej rozpocząć działania profilaktyczne. Najlepiej po kąpieli lub prysznicu dobrze wywietrzyć łazienkę, ponieważ rybiki nie lubią przeciągów. Można zastosować również różnego rodzaju pochłaniacze wilgoci. Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie wszelkich szczelin, do których mogą się one dostać. Jeśli jednak w pomieszczeniach zadomowią się już rybiki należy zastosować ekologiczne i bezpieczne metody na ich usunięcie. Miejsca, w których bytują można spryskać roztworem przygotowanym na bazie wody z dodatkiem olejku lawendowego lub soku z cytryny. Jeśli domowe metody okażą się nieskuteczne warto sięgnąć po ekologiczne pułapki na rybiki, które znaleźć można pod adresem https://zielonaochrona.pl/eco-pulapka-na-rybiki-srebrzyki.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć funkcjonalny i nowoczesny ogród?
Jak stworzyć funkcjonalny i nowoczesny ogród?
Dziś coraz chętniej przeprowadzamy się z bloków do domów jednorodzinnych. Natomiast przy każdym takim budynku mamy ogród, który trzeba jakoś […]