Srebrzyki w domu – sposoby na to, aby się ich pozbyć

Srebrzyki, czyli rybiki cukrowe i szare to niewielkich rozmiarów insekty. Nie roznoszą chorób, ani nie powodują zniszczeń, ale ich obecność jest bardzo uciążliwa. Są to insekty lubiące wilgotne i ciepłe miejsca, dlatego najczęściej zasiedlają szafki w kuchni oraz łazience. 

Jak skutecznie radzić sobie z rybikami?

Rybiki żerują głównie nocą. Ich pożywieniem są produkty zawierające w swoim składzie skrobię, cukry oraz celulozę. Zanim pojawią się one w naszym domu warto wcześniej rozpocząć działania profilaktyczne. Najlepiej po kąpieli lub prysznicu dobrze wywietrzyć łazienkę, ponieważ rybiki nie lubią przeciągów. Można zastosować również różnego rodzaju pochłaniacze wilgoci. Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie wszelkich szczelin, do których mogą się one dostać. Jeśli jednak w pomieszczeniach zadomowią się już rybiki należy zastosować ekologiczne i bezpieczne metody na ich usunięcie. Miejsca, w których bytują można spryskać roztworem przygotowanym na bazie wody z dodatkiem olejku lawendowego lub soku z cytryny. Jeśli domowe metody okażą się nieskuteczne warto sięgnąć po ekologiczne pułapki na rybiki, które znaleźć można pod adresem https://zielonaochrona.pl/eco-pulapka-na-rybiki-srebrzyki.html.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście − 12 =