Jak dobrze zasypiać?

Dobry sen jest niezbędny, aby utrzymać organizm w zdrowiu oraz mieć bardzo dobre samopoczucie. Podczas snu organizm ma szansę się zregenerować, a umysł wyciszyć. Nie bez powodu określa się sen jako eliksir młodości oraz najlepszy sposób na dobry humor.

Nie każdy wbrew pozorom potrafi „dobrze spać”. Istnieje wiele sposobów na to, aby sen był bardziej efektywny. Przede wszystkim dorosły człowiek powinien spać około 7-8 godzin dziennie. Na 2-3 godziny przed snem nie powinno się pić dużej ilości słodkich napojów, kawy, herbaty oraz spożywać posiłków. Organizm powinien móc spokojnie strawić to, co zostało mu dostarczone w ciągu całego dnia. Pokój do spania bardzo dobrze jest wcześniej wywietrzyć, ponieważ świeże powietrze ułatwia zasypianie. Przed snem warto jest się wyciszyć – nie korzystać w łóżku z telefonu czy laptopa, można posłuchać relaksującej muzyki czy poczytać kilka stron książki.

Bardzo ważnym elementem, który przyczynia się do zdrowego snu jest odpowiednia organizacja sypialni. Dobrze jest ograniczyć ilość słońca, które wpada do pomieszczenia oraz odpowiednio je zaciemnić. Dzięki temu uniknie się wybudzania oraz przerywania snu przez czynniki niezależne od nas. W tej kwestii świetnie sprawdzą się rolety – polecane są przede wszystkim popularne w ostatnim czasie rolety dzień noc (zobacz ofertę: ”rolety dzień noc wolnowiszące Warszawa”), które umożliwiają regulację ilości wpadającego światła oraz rolety zaciemniające. Zasłanianie okien roletami sprawdza się idealne także podczas popołudniowych drzemek i odpoczynku, jest także niezastąpione w pokojach w których śpią dzieci.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × pięć =