Panele – najlepszy rodzaj podłogi

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wykończyć podłogę w salonie czy sypialni. Znakomitym wyborem z pewnością okażą się panele, które charakteryzują się wysoką trwałością, a jednocześnie są wyjątkowo atrakcyjne pod względem wizualnym. Przy ich wyborze trzeba zwrócić szczególną uwagę na klasę ścieralności (musi być dostosowana do konkretnego wnętrza) oraz podstawowe cechy użytkowe – m.in. wodoodporność i antypoślizgowość. 

Mnóstwo korzyści za niewygórowaną cenę

Panele podłogowe to dobre rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że wyłożona nimi powierzchnia prezentuje się bardzo stylowo i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne w znacznie większym stopniu aniżeli naturalne drewno. Godne polecenia są zwłaszcza nowoczesne, winylowe panele lvt (Luxury Vinyl Tiles) pokryte przezroczystą warstwą poliuretanu. Wyróżniają się one autentycznym wyglądem, łatwością w pielęgnacji, ponadprzeciętną wytrzymałością i stabilnością, a także brakiem konieczności cyklinowania i olejowania. Są łatwe w montażu, niezwykle ciepłe dla stóp, generują mało szmerów (nie przenoszą odgłosu kroków) oraz występują w zróżnicowanej palecie kolorystycznej i wzorniczej.

Największym powodzeniem cieszą się obecnie modele imitujące drewno, marmur i płytki ceramiczne. Alternatywę dla nich stanowią panele laminowane, wykonane zazwyczaj z laminatu celulozowo-żywicznego, płyty MDF, warstwy dekoracyjnej i mineralnej powłoki ochronnej. Nie wyglądają co prawda tak elegancko jak winylowe, ale można je kupić w dużo niższej cenie. Posiadają przy tym podobne właściwości użytkowe.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


14 + dwanaście =