Jakie formalności trzeba wypełnić, aby móc wynająć kampera?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jakie formalności trzeba wypełnić, aby móc wynająć kampera?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróż kamperem jest świetną alternatywą dla wakacji w luksusowych hotelach. Nocleg codziennie w innym miejscu, swoboda w przemieszczaniu się, poczucie wolności i niezależności – są to zdecydowanie ogromne plusy takiego rodzaju spędzenia czasu. Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw kampera i rozpocząć wakacje swojego życia, warto jest dowiedzieć się, jakich formalności należy dopełnić przed wynajmem.

Przede wszystkim umowa

W Polsce istnieje ok. 170 wypożyczalni specjalizujących się w wypożyczaniu kamperów i przyczep. Zazwyczaj ich flota obejmuje 3-5 pojazdów. Dobrze jest mieć rozeznanie i skorzystać z usług rzetelnej firmy, posiadającej pozytywne opinie, takiej jak np. https://wynajem-kampera.pl. Należy zapoznać się z warunkami wynajmu, takimi jak kaucja, minimalna liczba dni, czy chociażby fakt akceptowania bądź nie – zwierząt domowych.

W momencie, gdy jesteśmy zdecydowani na wynajem kamperów, musimy podpisać umowę najmu, która wcześniej powinna być dokładnie przeczytana. W umowie powinniśmy zwrócić uwagę na pewne informacje, takie jak: do których krajów wjazd jest zabroniony, o tym, co robić w razie wystąpienia szkód w pojeździe oraz o opłatach dodatkowych związanych np. z oddaniem pojazdu poza godzinami pracy firmy. Po jej podpisaniu należy uiścić opłatę, wpłacić zwrotną kaucję i po zapoznaniu się ze stanem technicznym możemy ruszać w drogę. Co ważne, aby móc wynająć tego typu pojazd, nie musimy posiadać specjalnych uprawnień, wystarczy prawo jazdy kategorii B, a kierowca powinien mieć ukończone 25 lub 26 lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powszechne sposoby na kształtowanie wizerunku swojej firmy
Powszechne sposoby na kształtowanie wizerunku swojej firmy
Klienci mają coraz większe oczekiwania względem jakości produktów, a konkurencja w niektórych branżach jest doskonale rozwinięta. To mobilizuje firmy do […]