Jak kontrolować postępy w treningu?

Jazda na rowerze jest świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego, w jej trakcie możemy na przykład podziwiać piękne okoliczności przyrody. Aktywność ta jest również dobrym pomysłem na poprawienie swojej kondycji oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. Wówczas przydatnym okazać się może tak zwany monitor aktywności, który zezwoli nam na kontrolę postępów treningu. 

Nowoczesne rozwiązanie

Owe urządzenie korzysta z technologii GPS, która pozwala nam na sprawdzanie naszej lokalizacji czy wyznaczenie trasy do wybranego celu. Warto jednak wspomnieć o wielu innych funkcjach, takich jak:

– dynamiczne monitorowanie efektywności – które pozwala na obserwację reakcji ciała na trening

– stan wytrenowania – wskazujący wydajność treningu

– powiadomienia dotyczące odżywiania i nawadniania 

– trudność i płynność jazdy – określająca z jaką płynnością pokonujemy dany odcinek trasy

– aklimatyzacja do wysokiej temperatury i wysokości – wskazuje jak organizm radzi sobie w różnych warunkach otoczenia

– funkcja SOS – wykrywająca wypadek i w razie potrzeby informująca odpowiednie służby          

Dodatkowo istnieje możliwość synchronizacji urządzenia z telefonem, dzięki czemu możemy odbierać oraz wysyłać wiadomości tekstowe. Za pomocą specjalnego programu możemy zapisywać postępy treningu i porównywać je z innymi pokonanymi przez nas trasami. Co ciekawe nie ma problemów z instalacją innych aplikacji rowerowych. Dokładną specyfikację oraz cenę takiego urządzenia możemy sprawdzić na https://gps.lodz.pl/pl/c/Dla-rowerzystow/178.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden + pięć =