Jakie elementy są konieczne do pracy w trudnych warunkach?

Trudne warunki pracy – na zewnątrz podczas niskich temperatur lub w ciemności, albo na wysokości – wymagają szczególnych środków ostrożności. W co trzeba się wyposażyć?

Być widocznym

Jedne z bardziej niebezpiecznych miejsc pracy mają związek z pracami ziemnymi lub drogowymi. Drogowcom wykonującym prace przy ruchliwej trasie należy się odzież odblaskowa, która sprawia, że są widoczni przez kierowców z dużej odległości i nawet, jeśli podczas wykonywania swoich obowiązków znajdą się na pasie jezdni, minimalizują ryzyko potrącenia przez samochód.

Również wszyscy fachowcy, którzy przebywają w miejscach zagrożonych zawaleniem, wybuchem, upadkiem z dużej wysokości czy innym wypadkiem powinni dla swojego i cudzego bezpieczeństwa być wyposażeni w roboczą odzież odblaskową, albo przynajmniej kamizelkę odblaskową.

Bezpieczne korzystanie z narzędzi

Kiedy jest potrzebne wykonanie pracy na wysokości (na wysięgniku, rusztowaniu czy nawet na drabinie) konieczne jest nie tylko zabezpieczenie pracownika przed upadkiem, czyli zastosowanie uprzęży. Jeśli pracownik posługuje się jakimiś narzędziami, takimi jak młotek, wkrętak czy klucz, musi dbać o to, żeby takie narzędzie nie upadło i nie wyrządziło krzywdy osobom znajdującym się na dole.

Dlatego robotnicy wysokościowi powinni być wyposażeni w pasy monterskie, które służą do przechowywania narzędzi. Można je zamówić m.in. na https://fibercenter.pl/58-pasy-przyborniki. Posiadając taki przyrząd, pracownik nie musi odkładać narzędzi w miejscach, z których mogłyby spaść, ale wkłada je do odpowiedniej kieszeni w pasie, gdzie sprzęty są zabezpieczone.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − trzy =