Jak dobrać wózek do wieku dziecka?

Przy wyborze wózka dziecięcego należy kierować się komfortem dziecka, a w drugiej kolejności wygodą dla rodziców. Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze wózka jest wiek dziecka, który sprawia, że zmieniają się potrzeby malucha. Najlepszym wyborem na pierwszy wózek, kupowany jeszcze przed narodzinami dziecka, jest wózek głęboki, tzw. gondola. Wózek o klasycznym kształcie, znanym od lat będzie idealną opcją przez pierwsze 6 miesięcy, do momentu kiedy dziecko zacznie już siadać. Ważna jest lekkość wózka i możliwość jego składania.

Klasyczne spacerówki

Na spacery warto wybrać wózek dziecięcy spacerowy, który powinien dawać możliwość regulacji oparcia, w sytuacji gdy dziecko chce zasnąć. Niemowlaki powinny wtedy mieć opuszczone oparcie na płasko, natomiast starsze dzieci mogą tylko częściowo mieć odchylone. Ważne jest też, aby zwrócić uwagę na to, czy wózek ma regulowany podnóżek lub długie siedzisko, aby wózek mógł spełniać swoje funkcje, gdy maluch będą rosnąć  Istotne jest także, by wózek miał odpowiednią budkę ochraniającą przed słońcem lub doczepiany daszek.

Wygoda i nowoczesność – wózki 2w1

Praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup wózka 2w1, który jest połączeniem wózka głębokiego i spacerówki dla dzieci. Jeden stelaż daje możliwość złożenia gondoli i wózka dla starszego dziecka w zależności od potrzeby. Zaletą jest także okres jego użytkowania, ponieważ taki model może nam służyć, aż dziecko osiągnie ok 1,5 roku. Istnieją także opcje 3w1, które dodatkowo oprócz wózka dają możliwość korzystania z fotelika samochodowego i nosidełka.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 + 6 =