Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Wybór okularów przeciwsłonecznych nie wydaje się na pierwszy rzut oka tak skomplikowany. Mają one po prostu chronić nasze oczy przed nadmiernym wpływem promieniowania słonecznego, dając komfort np. przebywania na plaży w lecie, czy na stoku narciarskim zimą. Duża ilość promieniowania UV odbita od piasku czy pokrywy śnieżnej mogłaby bowiem szybko zmęczyć wzrok, a dodatkowo wpływałoby to bardzo negatywnie na wygodę. Jednak na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów okularów przeciwsłonecznych. Jak wybrać te właściwe dla nas?

Filtr UV

Najważniejszą kwestią jest to, w jakie szkła są wyposażone same okulary. Mogą to być zwykłe przydymione szybki, które jedyne co robią, to ogólnie ograniczają nam pole widzenia. Nie oznacza to jednak, że dobrze tłumią promieniowanie UV pochodzące ze słońca. Dlatego, by nasze oczy męczyły się jak najmniej, powinniśmy znaleźć taki rodzaj okularów, który posiada szkła odpowiednio przystosowane do ochrony oczu. Najlepiej w tym celu odwiedzić dobry salon optyczny Poznań jak każde duże miasto, posiada takich punktów mnóstwo.

Wielkość

Druga sprawa to wielkość, a także kształt samych oprawek i szkieł. Ma to wpływ nie tylko na to, jak będziemy nosząc dane okulary wyglądać, ale przede wszystkim na wygodę. Wielkość musi być odpowiednio dopasowana do rozmiarów twarzy, natomiast kształt – do jej kształtów. Dlatego trudno jest dobrać odpowiednie okulary na odległość, ponieważ by znaleźć satysfakcjonujący produkt, trzeba po prostu wiele par przymierzyć i sprawdzić, jak będą nam pasować.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 17 =