Jak rozjaśnić włosy?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jak rozjaśnić włosy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozjaśnianie włosów to zabieg, który pozwala uzyskać jaśniejszy odcień naturalnego koloru, poprzez pozbawienia ich naturalnego pigmentu. W zależności od pożądanego efektu, zabieg ten można wykonać przy wykorzystaniu naturalnych lub chemicznych metod.

Naturalne metody rozjaśniania włosów

Metody naturalne sprawdzą się przede wszystkim u osób o jasnym odcieniu włosów, którym zależy na delikatnym rozjaśnieniu. Można do tego wykorzystać:

– sok z cytryny – rozcieńczony w wodzie w proporcjach 1:3. Gotowy preparat należy nałożyć na suche włosy na minimum godzinę. Następnie należy go zmyć. Zabieg ten należy powtarzać przez kilka dni.

– ocet winny i sok z cytryny – proporcje 1:1. Gotową mieszankę trzeba nałożyć na włosy i pozostawić na minimum 15 minut. Następnie należy opłukać je ciepłą wodą. Ten zabieg też należy powtarzać przez kilka dni.

– rumianek – 8 g rumianku (4 torebki herbaty rumiankowej) należy zalać litrem wrzątku i zostawić pod przykryciem. Gdy napar przestygnie, opłukujemy nim świeżo umyte włosy i pozostawiamy preparat przez 30 min. Po tym czasie włosy trzeba dokładnie opłukać letnią wodą.

Chemiczne metody

Do niedawna podstawowym środkiem wykorzystywanym do rozjaśniania włosów była woda utleniona, która co prawda zmieniała kolor włosów, ale przy okazji bardzo mocno je niszczyła. Decydując się na chemiczną metodę rozjaśniania, należy zaopatrzyć się w profesjonalny rozjaśniacz do włosów, który nie niszczy ich tak mocno jak wspomniana wyżej woda utleniona. Idealnym miejsce na jego zakup jest hurtownia fryzjerska posiadająca specjalistyczne preparaty wykorzystywane na co dzień w salonach fryzjerskich.

Niezwykle ważną rolę odgrywa także dokładne stosowanie się do zaleceń producenta umieszczonych na ulotce dołączonej do preparatu. Niemniej, decydując się na radykalne rozjaśnianie włosów warto skorzystać z usług profesjonalisty, który dobierze odpowiedni preparat uzależniony od ogólnej kondycji włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Badania nieniszczące – do czego służą? Co kryje się pod tym terminem?
Badania nieniszczące – do czego służą? Co kryje się pod tym terminem?
Badania nieniszczące (NDT) to rodzaj badań fizycznych, które służą do badania materiałów i komponentów bez powodowania trwałych uszkodzeń. Osiąga się […]