Sprzęt sportowy, jaki powinien znajdować się w każdej sali gimnastycznej

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Sprzęt sportowy, jaki powinien znajdować się w każdej sali gimnastycznej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sala gimnastyczna to takie miejsce w szkole, gdzie dzieci i młodzież mogą ćwiczyć podczas lekcji wychowania fizycznego i aktywnie spędzać czas po zajęciach. Kluczowe znaczenie ma wyposażenie tego pomieszczenia w różnorodny sprzęt, który pozwoli bez problemu uprawiać większość popularnych dyscyplin sportu. Dzięki temu młodzi ludzie otrzymają optymalną dawkę ruchu i zostaną zachęceni do regularnego wysiłku. Podstawą w każdej siłowni są wytrzymałe i funkcjonalne drabinki, które posiada w swojej ofercie np. ten sklep internetowy: https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/23-drabinki-z-zestawem-dla-dzieci.

Różnorodność przyrządów i akcesoriów to kwestia nadrzędna 

Nowoczesna sala gimnastyczna musi mieć przede wszystkim wymiary większe niż standardowe boisko do siatkówki, posiadać parkiet o powierzchni co najmniej 36×44 m oraz wydzielone miejsce na kantorek dla nauczyciela i pomieszczenie na sprzęt. Jeśli chodzi o podstawowe konstrukcje, to niezbędne są w szczególności drabinki gimnastyczne, drążki, skrzynia lub kozioł oraz materace. Drugą kategorię sprzętów stanowią wszelkie elementy przeznaczone do gier stricte zespołowych, czyli: piłki (do nogi, koszykówki, siatkówki), drążki na siatkę, bramki, lotki i rakietki do badmintona, a także kosze z obręczami, umieszczone na długich i odpornych na uszkodzenia mechaniczne stojakach. Oto pozostałe zalecane przyrządy:

– piłeczki i paletki do gry w tenisa stołowego;

– zestawy lekkoatletyczne – obejmujące np. tyczki do skakania w dal i wzwyż, płotki do biegów, kule do pchania w dal itp.

– szarfy do oznaczania drużyn;

– ciężkie piłki lekarskie i woreczki do łapania;

– skakanki, gumy, liny i hula hopy;

– maty do aerobiku i rowerki stacjonarne (ewentualnie orbitreki); rozbudowane ławki do ćwiczeń siłowych, hantle i sztangi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy kupnie nowego roweru?
Na co zwrócić uwagę przy kupnie nowego roweru?
Kupując nowy rower powinniśmy zwrócić uwagę na wiele istotnych szczegółów, jednak jednym z najważniejszych będzie sama jakość wykonania oraz – […]