Sprzęt sportowy, jaki powinien znajdować się w każdej sali gimnastycznej

Boy with a ball next to a wooden vaulting box on which smiling children are sitting in the gym hall

Sala gimnastyczna to takie miejsce w szkole, gdzie dzieci i młodzież mogą ćwiczyć podczas lekcji wychowania fizycznego i aktywnie spędzać czas po zajęciach. Kluczowe znaczenie ma wyposażenie tego pomieszczenia w różnorodny sprzęt, który pozwoli bez problemu uprawiać większość popularnych dyscyplin sportu. Dzięki temu młodzi ludzie otrzymają optymalną dawkę ruchu i zostaną zachęceni do regularnego wysiłku. Podstawą w każdej siłowni są wytrzymałe i funkcjonalne drabinki, które posiada w swojej ofercie np. ten sklep internetowy: https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/23-drabinki-z-zestawem-dla-dzieci.

Różnorodność przyrządów i akcesoriów to kwestia nadrzędna 

Nowoczesna sala gimnastyczna musi mieć przede wszystkim wymiary większe niż standardowe boisko do siatkówki, posiadać parkiet o powierzchni co najmniej 36×44 m oraz wydzielone miejsce na kantorek dla nauczyciela i pomieszczenie na sprzęt. Jeśli chodzi o podstawowe konstrukcje, to niezbędne są w szczególności drabinki gimnastyczne, drążki, skrzynia lub kozioł oraz materace. Drugą kategorię sprzętów stanowią wszelkie elementy przeznaczone do gier stricte zespołowych, czyli: piłki (do nogi, koszykówki, siatkówki), drążki na siatkę, bramki, lotki i rakietki do badmintona, a także kosze z obręczami, umieszczone na długich i odpornych na uszkodzenia mechaniczne stojakach. Oto pozostałe zalecane przyrządy:

– piłeczki i paletki do gry w tenisa stołowego;

– zestawy lekkoatletyczne – obejmujące np. tyczki do skakania w dal i wzwyż, płotki do biegów, kule do pchania w dal itp.

– szarfy do oznaczania drużyn;

– ciężkie piłki lekarskie i woreczki do łapania;

– skakanki, gumy, liny i hula hopy;

– maty do aerobiku i rowerki stacjonarne (ewentualnie orbitreki); rozbudowane ławki do ćwiczeń siłowych, hantle i sztangi.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery + siedem =