Książki, zabawki interaktywne, czyli co sprzyja rozwojowi dziecka

Propozycje dla dzieci, które nie ukończyły 12 miesięcy

Wszyscy rodzice pragną, by ich dzieci były mądre, inteligentne i sprawne ruchowo. Żeby tak się stało, warto zadbać o rozwój swej pociechy już od narodzin. Pomóc w tym mogą różnego rodzaju zabawki dostępne na https://okiemmaluszka.pl/.

Odpowiednio dobrane produkty stymulują rozwój dziecka i rozwijają nowe umiejętności. W pierwszym okresie życia sprawdzają się przede wszystkim zabawki, które są barwne, mają różną fakturę i wydają z siebie różne dźwięki podczas dotykania lub poruszania.

Zabawki takie mogą równocześnie rozwijać wzrok, słuch, a także zmysł dotyku. Dziecko widząc kolorowe przedmioty, zaczyna poznawać nowe barwy, dotykając ich rozpoznaje co jest twarde, a co miękkie, poruszając nimi, uczy się nowych dźwięków.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim maty edukacyjne, które dodatkowo przyczyniają się do rozwoju ruchowego malucha. W sprzedaży znaleźć można także wiele nowoczesnych, interaktywnych produktów przeznaczonych dla dzieci, które nie ukończyły 12 miesięcy.

Gry i zabawki dla starszych dzieci

Dbając o rozwój starszych dzieci, warto zapatrzyć się przede wszystkim w różnego rodzaju klocki. Maluch, budując wieżę z klocków lub umieszczając je w odpowiednich otworach, rozwija swoje zdolności manualne. Warto również pozwolić dzieciom bawić się kredkami, pisakami lub farbkami. Początkowo na kartce pojawiać się będą głównie kolorowe plamy, z czasem jednak dziecko nauczy się rysować kształty.

Doskonałym sposobem na rozwój intelektualny pociechy jest czytanie mu bajek, wierszyków lub rymowanek. Czytanie znakomicie wpływa na rozwój wyobraźni, rozwija również pamięć, uczy cierpliwości i skupienia. Należy pamiętać, że chociaż zabawki pomagają przyspieszyć rozwój dziecka, żaden przedmiot nie zastąpi bezpośredniej relacji z mamą i tatą.

To właśnie od rodziców dziecko czerpie wzorce i uczy się najwięcej. Różne pomoce edukacyjne dla maluchów można sprawdzić na https://okiemmaluszka.pl/montessori/pomoce-dydaktyczne.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × dwa =