Psia dieta – na jakie produkty postawić?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Psia dieta – na jakie produkty postawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żywienie czworonoga to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wiele osób stosuje się do zaleceń weterynarza czy też hodowcy. Jednak także samodzielnie można próbować dopasować różne diety, które najbardziej będą smakować psu. Ważne jest jednak, aby zapoznać się z powszechnymi modelami żywienia i sprawdzić wraz z weterynarzem, co może być najlepsze dla naszego zwierzaka. Czy są produkty, które każdy pies powinien jeść?

Jak ustalić najlepszą dietę dla psa?

Warto pamiętać, że inaczej żywi się szczeniaka, a inaczej psa dorosłego. Ponadto istnieje też różnica ze względu na wielkość i aktywność psa, a nawet przez wzgląd na rasę. Niektóre zwierzaki mają czuły układ trawienny, a nawet wrodzoną skłonność do alergii pokarmowych. Dlatego wybór diety dobrze skonsultować z weterynarzem, który jest bardziej doświadczony.

Obecnie popularna jest dieta BARF, która opiera się na surowym mięsie. Odpowiednie produkty do żywienia w ten sposób, można kupić na stronie: https://dogomarket.pl/dieta-barf-warszawa. Taka dieta jest uważana za najzdrowszą, ponieważ nie ma w niej niepotrzebnych konserwantów czy sztucznych dodatków.

Oczywiście są i inne diety, które opierają się na mięsie, ale łączą też podawanie warzyw, jaj, a nawet niektórych kasz, ryżu czy makaronów. Głównym wskazaniem powinien być cel żywieniowy, a także stan zdrowia czworonoga. Jeśli waży za mało, potrzebuje więcej protein w diecie, a gdy jest zbyt ociężały, trzeba mu zredukować porcje, do takich, które utrzymają jego wagę w normie. Istnieją też posiłki antyalergiczne, przeznaczone dla psów z alergiami pokarmowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie zarządzać organizacją?
Jak skutecznie zarządzać organizacją?
Kierowanie biznesem wymaga sporo wysiłku. W końcu to na nas spoczywa cała odpowiedzialność za funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Z tego powodu wielu […]