Jakie programy poprawiają jakość video?

Podczas przygotowywania materiału filmowego koniecznym etapem jest obróbka video, która udoskonali nasz film i poprawi jego jakość. Na rynku znajdziemy wiele programów umożliwiających nam montaż i dodawanie efektów specjalnych do posiadanych scen. Warto jednak wiedzieć, na jakie produkty się zdecydować, by uzyskać pożądany rezultat i ulepszyć nasz materiał. Jakie zatem programy wybrać, aby skutecznie skorygować jakość filmu?

Stosowany przez profesjonalistów

Polecanym przez wielu twórców programem do obróbki video jest Black Magic Design. W ostatnich latach zdobył dużą renomę wśród użytkowników, gdyż był używany przy tworzeniu profesjonalnych produkcji filmowych oraz gier. Został wykorzystany między innymi przy takich tytułach jak „Igrzyska śmierci” czy „Breaking Bad”. Umożliwia edycję pliku filmowego i oferuje użytkownikom wiele opcji montażowych – na przykład korektę barwną, edycję wielościeżkową, gradację jasności czy poprawianie ostrości nagrania. Pomaga także w stabilizacji obrazu czy pozbywaniu się rozmycia kształtów powstałego podczas kręcenia filmów w ruchu.

Darmowy i skuteczny

Kolejnym cenionym i bezpłatnym programem do postprodukcji filmów jest Davinci Resolve. Został stworzony na potrzeby zaawansowanej obróbki, dzięki czemu oferuje szeroki zestaw narzędzi montażowych oraz wiele efektów do wyboru. Pozwala na sterowanie kolorystyką, światłem czy temperaturą obrazu a także doskonalenie materiałów w jakości ultraHD oraz HDR. W programie możemy ulepszyć nie tylko sam materiał filmowy, ale także jakość i poziom głośności dźwięku.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 + 11 =