O jakich rzeczach powinienem pamiętać podczas czyszczenia basenu?

Jest lato, a Ty pewnie szukasz sposobów na pokonanie upału. W końcu, co może być lepszego niż wylegiwanie się przy basenie?

Ale jeśli chcesz, aby Twój basen był czysty i bezpieczny, musisz wiedzieć, jak prawidłowo go czyścić. Oto kilka pomocnych wskazówek:

Odkurzacze basenowe

Twój odkurzacz basenowy to ważne narzędzie, które pomaga usunąć zanieczyszczenia z dna basenu. Powinieneś używać go co najmniej raz w tygodniu podczas sezonu pływackiego, a nawet częściej, jeśli w wodzie znajdują się duże zanieczyszczenia, takie jak glony lub liście. Istnieje wiele różnych rodzajów odkurzaczy basenowych i wszystkie działają w nieco inny sposób. Niektóre mają siłę ssania, podczas gdy inne wykorzystują dysze wodne. Powinieneś wybrać taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i rodzajowi basenu, który posiadasz.

Samo odkurzanie nie usunie wszystkiego z basenu

Pozbędzie się tylko tego, co unosi się na powierzchni wody. Nieczystości mogą również zbierać się wzdłuż ścian i dna basenu, więc nie pomijaj szczotkowania tych miejsc również szczotką. Aby dowiedzieć się więcej o czyszczeniu ścian i dna basenu warto zajrzeć na stronę https://zodiacpolska.pl/czyszczenie-basenu-ogrodowego/.

Poziom chloru

Chlor jest niezbędny do utrzymania wody bezpiecznej do pływania, ponieważ zabija zarazki, takie jak bakterie i zarodniki alg, które mogą czaić się w basenie. Poziom chloru musi być utrzymywany na określonym poziomie, aby woda była bezpieczna do pływania. Jeśli poziom chloru jest zbyt niski, bakterie mogą rozwijać się w basenie i może stać się niebezpieczny do pływania. Jeśli w basenie znajduje się zbyt wiele zanieczyszczeń, takich jak brud lub gruz, to warto rozważyć spuszczenie wody i ponowne jej napełnienie przed dodaniem większej ilości chloru.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa + 18 =