Czy życie po śmierci naprawdę istnieje?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Czy życie po śmierci naprawdę istnieje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Egzystencja w naszym świecie jest według wielu osób jedynie etapem długiego procesu. W takim ujęciu śmierć nie jest końcem naszej drogi, a jedynie pewną granicą. Co prawda większość z nas jest przerażonych jej perspektywą, jednak istnieje cały szereg prac, opisujących np. doświadczenia osób, które przeżyły tak zwana śmierć kliniczną i wyzbyły się tego lęku. Swoją mądrością służą też wielkie religie. Praktycznie każda z nich zakłada istnienie życia po śmierci.

Życie po śmierci – co warto wiedzieć o tej koncepcji?

W większości wierzeń życie doczesne na ziemi jest jedynie szczególnym etapem dłuższej drogi ludzkiej duszy. Nasze uczynki wyznaczają jej dalsze losy. Liczne prace, dostępne na przykład na https://gabriele-wydawnictwo.com/product-category/ksiazki/zycie-po-smierci/, opisują koncepcje istnienia duszy ludzkiej w różnych aspektach i w rozumieniu rozmaitych kręgów kulturowych. Wielu autorów opowiada się przy tym za tezą, że śmierci nie należy nadmiernie się bać. Jest to proces, który jest co prawda nieodwracalny, lecz jednocześnie jest jedynie etapem większej całości. Podnoszona jest również teoria reinkarnacji, popularna w wielu kulturach (szczególnie na wschodzie Azji, ale również wśród pierwszych chrześcijan) i zdobywająca ostatnio coraz większe grono zwolenników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zadbać o swoje zęby?
Jak zadbać o swoje zęby?
Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, kiedy wyobrażamy sobie atrakcyjną osobę, jest promienny uśmiech. Aby go posiadać, musimy postarać […]