Czym się kierować przy wyborze szkieł kontaktowych?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Czym się kierować przy wyborze szkieł kontaktowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe są alternatywą dla okularów, które są bardzo chętnie wybierane głównie ze względu na wygodę jaką zapewniają. Są one niewidoczne na oku, a dodatkowo można bez przeszkód uprawiać w nich wiele sportów takich jak np. pływanie. Zanim jednak zakupimy swoje pierwsze soczewki kontaktowe warto dowiedzieć się jak właściwie je dobrać.

Jak dobrać szkła kontaktowe?

Soczewki kontaktowe, podobnie jak szkła korekcyjne mają za zadanie przede wszystkim poprawić komfort widzenia. Ich moc musi więc być idealnie dopasowana do posiadanej wady wzroku. Trzeba więc w tym celu udać się do okulisty lub optometrysty, który przeprowadzi stosowne badania i odpowiednio dobierze soczewki. Muszą one być właściwie dopasowane również do rozmiarów oka oraz jego krzywizny. Dzięki temu szkła będą faktycznie spełniały swoje zadanie, a ich noszenie będzie nie tylko komfortowe, ale również w pełni bezpieczne. Na rynku spotkać można różne rodzaje soczewek, które można nosić przez określony czas. Wersje jednodniowe nadają się do jednokrotnego założenia, a pod koniec dnia należy je wyrzucić. Soczewki miesięczne umożliwiają ich noszenie przez około miesiąc, ale trzeba pamiętać o tym, aby codziennie wieczorem umieszczać je w pojemniku wypełnionym specjalnym płynem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaka instalacja zapewni odpowiednie ogrzewanie w domu?
Jaka instalacja zapewni odpowiednie ogrzewanie w domu?
Skuteczne ogrzanie domu to jedno z najważniejszych zadań stojących przed jego właścicielem. Ma to znaczenie szczególnie w okresie zimowym, kiedy […]