Jak dbać o torebki?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jak dbać o torebki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety uwielbiają torebki, dlatego wiele z nich posiada nie jedną, a kilka albo nawet kilkanaście w swojej szafie. Oczywistym jest, że jako dodatek musi pasować do stylizacji, a ta zmienia się w zależności od danego sezonu. Właściwie w każdym pojawia się jakiś nowy trend, który dotyczy również modeli torebek. Czasami jednak wracają, co przemawia za tym, by pielęgnować swoje akcesoria, ponieważ nigdy nie wiadomo czy o torebkach A4 znów nie będzie głośno. Jak zatem zatroszczyć się o każdą z nich?

Znowu w modzie

O torebce skórzanej małej z całą pewnością można powiedzieć, że stanowi jeden z najpopularniejszych i uniwersalnych fasonów. Najprościej o nią zadbać odkurzając co jakiś czas. Kolejna rada jest dość stara i pochodzi jeszcze od naszych babć, ale cechuje się naprawdę dużą efektywnością. Torebkę należy natrzeć świeżo skrojoną cebulą, a po wyschnięciu wypastować pastą do obuwia (bezbarwną) i na koniec wypolerować. Wszystko zależy również od rodzaju skóry, z którego akcesorium jest wykonane. Czasami wystarczy po prostu przecieranie wilgotną szmatką i wysuszenie.

Sprawdzoną metodą jest również stosowanie wywaru przygotowanego z dwóch łyżek spirytusu i jednej łyżki gliceryny. Mieszanka jest dedykowana zwłaszcza jaśniejszym materiałom, dzięki którym odzyskują nie tylko czystość, dawny blask, ale również połysk. W przypadku skóry ekologicznej wystarczy tylko przecieranie wilgotną szmatką, ponieważ ten materiał nie jest tak wymagający jak naturalna skóra. Do zamszowych lepiej używać specjalnych miękkich szczotek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problem z nieruchomością – gdzie szukać pomocy?
Problem z nieruchomością – gdzie szukać pomocy?
Hipoteki, użytkowanie wieczyste, sprawy spadkowe, kwestie sporne dotyczące własności czy eksmisja – to tylko kilka z wielu przykładów potencjalnych kłopotów […]