Jak dbać o torebki?

Kobiety uwielbiają torebki, dlatego wiele z nich posiada nie jedną, a kilka albo nawet kilkanaście w swojej szafie. Oczywistym jest, że jako dodatek musi pasować do stylizacji, a ta zmienia się w zależności od danego sezonu. Właściwie w każdym pojawia się jakiś nowy trend, który dotyczy również modeli torebek. Czasami jednak wracają, co przemawia za tym, by pielęgnować swoje akcesoria, ponieważ nigdy nie wiadomo czy o torebkach A4 znów nie będzie głośno. Jak zatem zatroszczyć się o każdą z nich?

Znowu w modzie

O torebce skórzanej małej z całą pewnością można powiedzieć, że stanowi jeden z najpopularniejszych i uniwersalnych fasonów. Najprościej o nią zadbać odkurzając co jakiś czas. Kolejna rada jest dość stara i pochodzi jeszcze od naszych babć, ale cechuje się naprawdę dużą efektywnością. Torebkę należy natrzeć świeżo skrojoną cebulą, a po wyschnięciu wypastować pastą do obuwia (bezbarwną) i na koniec wypolerować. Wszystko zależy również od rodzaju skóry, z którego akcesorium jest wykonane. Czasami wystarczy po prostu przecieranie wilgotną szmatką i wysuszenie.

Sprawdzoną metodą jest również stosowanie wywaru przygotowanego z dwóch łyżek spirytusu i jednej łyżki gliceryny. Mieszanka jest dedykowana zwłaszcza jaśniejszym materiałom, dzięki którym odzyskują nie tylko czystość, dawny blask, ale również połysk. W przypadku skóry ekologicznej wystarczy tylko przecieranie wilgotną szmatką, ponieważ ten materiał nie jest tak wymagający jak naturalna skóra. Do zamszowych lepiej używać specjalnych miękkich szczotek.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 − jeden =