W jaki materiał zapakować towar do wysyłki?

Young postwoman giving package to the man at post office

Szykujesz się do wysłania przesyłki w województwie podlaskim i zastanawiasz się, jak ją zapakować, by kurier nie uszkodził towaru przy okazji jego transportu?

Kartony

To sprawdzone rozwiązanie pod kątem wysyłania większości towarów. Muszą być one sztywne i bez żadnych uszkodzeń, a ich rozmiar dobieramy pod kątem pakowanej rzeczy – muszą być od niej nieco większe. Wolną przestrzeń wypełnia się wtedy watą, pianką, styropianem czy jakimkolwiek innym zabezpieczającym elementem. Z tego względu kartony nadają się do wysyłki również kruchych oraz delikatnych rzeczy. Takie rozwiązanie stosuje kurier Suwałki czy w innym mieście.

Same produkty należy wcześniej umieścić w folii pęcherzykowej, którą dobrze jest też owinąć bezbarwną folią lub taśmą, dzięki czemu nie wyślizgną się one przy przenoszeniu paczek. Jeżeli wysyłamy szkło lub inny delikatny surowiec to na samej paczce powinno się też umieścić informację dla dostawcy, by był szczególnie uważny.

Koperty oraz foliopaki

Jeżeli wysyłamy płaskie rzeczy za pośrednictwem https://olsztyn.epaka.pl/, które nie wymagają specjalnego zabezpieczenia to dobrym rozwiązaniem na wysyłkę są wykonane z miękkiej tektury koperty. Alternatywą są także bardzo popularne wśród kurierów foliopaki, w które swoje produkty pakuje wiele sklepów internetowych.

W ten sposób spokojnie można zapakować książki, podstawki czy ubrania, bez obawy o to, iż dotrą w nienaruszonym stanie. W przypadku kopert pamiętajmy jednak by były one z delikatnej tektury, a nie jedynie papieru, bowiem ten mógłby się rozerwać przy okazji przenoszenia paczek z sortowni do pojazdu kierowcy.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + sześć =