Co trzeba wiedzieć o wodzie alkalicznej?

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o doskonałych właściwościach wody alkalicznej, która jest niezwykle zdrowa dla organizmu i zapobiega powstawaniu wielu chorób. Na tle innych wód mineralnych wyróżnia się ona przede wszystkim wyższym poziomem pH (nawet 9,5). Można ją pozyskać na dwa sposoby – albo zakupić w sklepie w wersji butelkowanej (cena wynosi zazwyczaj od 5 do 10 złotych za litr), albo też zaopatrzyć się w specjalny dzbanek. Filtry do wody alkalicznej można bez problemu kupić w internecie np. na http://aqua-alkalik.pl/filtry-alkaliczne-do-wody-slask/

Moc zdrowotnych właściwości za niewielkie pieniądze

Woda alkaliczna ze względu na ponadprzeciętnie wysoki poziom pH znakomicie niweluje zakwaszenie organizmu, w związku z czym zmniejsza ryzyko wystąpienia takich groźnych chorób i dolegliwości, jak choćby: miażdżyca, kamica nerkowa, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, a nawet nowotwory. Ponadto jest bogata w jony metali alkalicznych i antyoksydanty, co sprawia, że wspomaga metabolizm i proces odchudzania oraz jest idealna dla osób zestresowanych i zmęczonych natłokiem obowiązków. Dodajmy też, że jej regularne picie poprawia funkcjonowanie całego układu pokarmowego, ogranicza problemy skórne, dodaje energii, w znacznym stopniu wzmacnia odporność oraz poprawia ogólne samopoczucie.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to spożywania wody alkalicznej nie zaleca się osobom chorym na nerki i bezkwasowość, starszym oraz dzieciom, które nie ukończyły trzeciego roku życia. Na koniec warto dodać, że omawiany produkt możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – niemal każdy producent wody alkalicznej oferuje ją w butelkach półlitrowych oraz litrowych, a czasami w większej pojemności. Alternatywą jest samodzielne jej przygotowywanie z wykorzystaniem dzbanka na filtry albo jonizatora.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


sześć + jedenaście =