Jak przebiega proces wszczepiania implantu?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Jak przebiega proces wszczepiania implantu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Implanty zębowe są jedynym ratunkiem dla osób, które straciły swoje własne uzębienie. Ogromną ich zaletą jest nie tylko to, że wyglądają bardzo estetycznie, ale także fakt, że są funkcjonalne oraz trwałe. Zabieg ten może wykonać jedynie wykwalifikowany stomatolog.

Założenie implantów krok po kroku

Zabieg wszczepienia implantów odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog wykonuje otwór, do którego wkręca implant. Jest on dodatkowo zabezpieczony specjalną śrubą, a dziąsło zostaje zaszyte. Pacjent musi odczekać od 3 do 6 miesięcy, aż implant zrośnie się z kością. Po tym czasie dziąsło jest na nowo otwierane, a umieszczona w nim śruba zamieniana jest na gojącą. Ma ona na celu przede wszystkim zregenerować błonę śluzową i ukształtować dziąsło. W ciągu około 10 dni wokół tej śruby odpowiednio się ono uformuje, co umożliwi protetyczną odbudowę zęba. Ostatnim etapem jest przygotowanie obudowy protetycznej. W tym celu stomatolog pobiera wycisk zębów oraz zakłada tymczasową protezę. Wraz z pacjentem dopasowuje także kolor korony do pozostałych naturalnych zębów, aby nie odróżniała się ona. Na podstawie wycisku przygotowuje się łącznik oraz koronę, które są niezbędne do zakończenia całego procesu. 

Podczas kolejnej wizyty do implantu dentysta przymocowuje łącznik, a na nim umieszcza koronę. Najważniejsze po zabiegu są pierwsze dwa tygodnie. W tym czasie pacjent powinien regularnie płukać usta solą fizjologiczną, która sprzyja regeneracji i gojeniu ran. Jeśli miejsce wszczepienie implantu będzie odpowiednio pielęgnowane, już po kilkunastu dniach pacjent może swobodnie jeść nawet twarde produkty. Wybierając gabinet stomatologiczny, w którym przeprowadzany będzie zabieg trzeba dokładnie sprawdzić opinie oraz doświadczenie stomatologa. Wszczepienie implantów jest zabiegiem kosztownym i inwazyjnym, dlatego musi być wykonany w odpowiedni sposób. Jeden z takich gabinetów można znaleźć na stronie https://dentysta-stomatolog.konin.pl. Wykwalifikowany personel oraz komfortowe wnętrze sprawiają, że pacjenci czują się bardzo bezpiecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zarządzanie apartamentami – dlaczego warto rozważyć tę usługę?
Zarządzanie apartamentami – dlaczego warto rozważyć tę usługę?
Zarządzanie apartamentami to usługa, która może być świadczona zarówno dla najemców mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Istnieje wiele zalet korzystania z […]