Czy spotkania z terapeutą to ostateczność w naprawie małżeństwa?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Czy spotkania z terapeutą to ostateczność w naprawie małżeństwa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małżeństwo dwojga ludzi to skomplikowana sprawa i niekiedy zdarza się, że oboje partnerzy żyją w poczuciu, że już nic dobrego ich nie spotka. Kolejne kłótnie, brak porozumienia i narastające kryzysy skutecznie odbierają poczucie bezpieczeństwa i sensu trwania w relacji. W tym momencie wiele par decyduje się albo na rozwód, albo na podjęcie psychoterapii, czyli popularnej terapii małżeńskiej. Czy to naprawdę ostateczny krok i co można zrobić, by było tylko lepiej?

Spotkania z psychologiem dla małżeństw w kryzysie

Pary, które na co dzień borykają się z trudnymi do rozwiązania problemami, zarówno natury psychicznej, jak i wynikających z codzienności, powinny najpierw spróbować porozumieć się w trakcie spokojnej, wyważonej rozmowy. W przypadku mocno skonfliktowanych małżeństw bardzo trudno zbudować taką atmosferę, by obie strony mogły bez lęku i obaw wypowiedzieć się i przedstawić swoje zdanie. Dlatego też dobrym pomysłem może okazać się spotkanie u psychoterapeuty, którego znajdziemy chociażby na https://osrodek-centrum.pl/terapia-malzenska-warszawa/. Jest on w stanie zapewnić odpowiednie warunki i możliwości, aby zarówno mąż, jak i żona mogli swobodnie przedstawić swoje odczucia, a nawet postulaty, dotyczące charakteru relacji i sposoby np. wykonywania władzy rodzicielskiej albo podziału obowiązków w domu. Terapia nie musi być ostatecznością, warto korzystać z niej w czasie trwania związku i zawsze wtedy, kiedy wydaje się, że samodzielnie porozumienie nie jest możliwe do osiągnięcia w sposób stosunkowo pokojowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest THC?
Czym jest THC?
THC (tetrahydrokannabinol) jest głównym psychoaktywnym składnikiem marihuany. To właśnie on sprawia, że ludzie czują się na haju i można go […]