Jak rozpoznać swój typ twarzy?

Osoby, które pragną, aby ich twarz była świeża i promienna jak najdłużej, powinny zainwestować w odpowiednią pielęgnację. Jednak zanim kupimy krem musimy zastanowić się nad tym jaką mamy cerę, w przeciwnym wypadku możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Jak szybko ocenić, czy mamy skórę suchą, tłustą czy mieszaną?

Jaki typ cery mamy?

Po dokładnym oczyszczeniu cery demakijażem, należy nanieść na nią niewielka ilość mydła, dokładnie rozprowadzić ruchem kolistym, doprowadzić do spienienia a następnie przemyć twarz letnią wodą. Po delikatnym wytarciu skóry należy dokładnie przyjrzeć się jej w lustrze, jeśli mamy cerę tłustą, wówczas skóra zacznie się intensywnie świecić na całej powierzchni twarzy. Osoby mające cerę suchą odczują delikatne ściągnięcie skóry, po kilku minutach może się ona nawet łuszczyć. Natomiast w przypadku cery mieszanej nasze policzki będą się wysuszać, natomiast nos, podbródek oraz czoło -świecić. Po tym krótkim teście możemy zdecydować się na zakup kosmetyków w sklepie Neness.pl, naszym zdaniem jest to najlepsze miejsce tego typu w sieci, znajdziemy tam też preparaty do skóry wrażliwej, podatnej na alergie. Jeśli chcemy ocenić, czy sami posiadamy taką cerę robimy taki sam test z mydłem, cera wrażliwa pod wpływem wody i preparatu oczyszczającego zacznie nas szczypać, pojawią się również zaczerwienienia. Niekiedy ciężko jest odróżnić cerę suchą od wrażliwej, dlatego w przypadku tej pierwszej lepiej nie ryzykować i postawić na kosmetyki hipoalergiczne dostępne w wyżej wspomnianym, Neness, z pewnością skóra naszej twarzy bardzo dużo na tym zyska.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + 14 =