Jakie parametry musi spełniać obuwie robocze?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Jakie parametry musi spełniać obuwie robocze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby pracujące na stanowiskach, na których narażone są na różnego rodzaju urazy muszą być wyposażone w odpowiedni ubiór. Niezwykle ważne jest także posiadanie właściwego obuwia, które ma przede wszystkim zabezpieczać stopy. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób dzieli się obuwie robocze oraz czym się ono charakteryzuje.

Rodzaje obuwia roboczego 

Rodzaj stosowanego obuwia roboczego zależy przede wszystkim od stopnia zagrożenia, na jakie narażeni są pracownicy. Ze względu na budowę wyróżnia się przede wszystkim półbuty, trzewiki, buty sięgające do kolan oraz te z przedłużoną cholewką. W niektórych zakładach pracy stosuje się również sandały robocze. Biorąc pod uwagę przeznaczenie obuwie można podzielić na modele, które mają za zadanie chronić przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, mechanicznymi, termicznymi, a także prądem elektrycznym. Z kolei ze względu na stopień zagrożenia wyróżnia się trzy główne rodzaje obuwia. Pierwsze z nich to buty bezpieczne, które mają wzmocnienia w okolicy palców w postaci podnosków. Obuwie ochronne również posiada takie wzmocnienia, ale są one w stanie wytrzymać uderzenia o zdecydowanie mniejszej sile. Obuwie zawodowe stosuje się najczęściej i posiada ono cechy ochronne, które mają na celu zabezpieczyć stopę przed urazami, jakie mogą pojawić się w miejscu pracy. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie nie ma konieczności stosowania butów ze wzmocnionym podnoskiem. Wszystkie buty robocze muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które będą trwałe i wytrzymałe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prezenty dla miłośniczki kosmetyków
Prezenty dla miłośniczki kosmetyków
Miłośniczki kosmetyków to nie tylko osoby, które często korzystają z usług kosmetyczki, ale także takie, które uwielbiają eksperymentować w domowym […]