Jak pozbyć się z mieszkania zapachu dymu papierosowego?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Jak pozbyć się z mieszkania zapachu dymu papierosowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapach papierosów jest bardzo trudny do usunięcia zwłaszcza z pomieszczeń. Osadza się on bowiem przede wszystkim na firankach, zasłonach oraz meblach. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, aby skutecznie się go pozbyć, żeby mieszkanie lub dom ponownie pachniało świeżością.

Najlepsze sposoby na dym tytoniowy w pomieszczeniach

Dobrym pomysłem na to, aby usunąć z pomieszczenia dym jest otwarcie okien już w momencie, gdy osoba w nim przebywająca zaczyna palić. Pomoże to zniwelować ryzyko, że osiądzie on na meblach oraz tkaninach. Do odświeżenia wnętrz można także stosować świeczki zapachowe oraz kadzidła, ponieważ mieszają się z dymem tytoniowym i wytwarzają przyjemną woń. Jest to jednak sposób doraźny, ponieważ gdy ich aromat ulotni się w pomieszczeniu nadal będzie czuć dym papierosowy.

Nieprzyjemny zapach z koców, firanek czy zasłon można usunąć jedynie poprzez dokładne ich wypranie najlepiej z dodatkiem kawałków cytrusów umieszczonych wcześniej w pralce. Sprzątając mieszkanie trzeba także pamiętać o wyczyszczeniu urządzeń RTV i AGD, we wnętrzu których także mogą osadzać się cząsteczki dymu. Do ich usunięcia najlepiej wykorzystać sprężone powietrze.

Bardzo dobre, a przede wszystkim długotrwałe efekty daje zastosowanie w pomieszczeniach odświeżacza powietrza, np. firmy Errecom. Są to wysokiej jakości produkty o różnych zapachach, które pod wysokim ciśnieniem wtłaczają do pomieszczeń przyjemne aromaty, które doskonale radzą sobie także z dymem tytoniowym. Można je także stosować bezpośrednio na filtry kabinowe w samochodach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lubisz majsterkować? Bez tych elementów się nie obędzie
Lubisz majsterkować? Bez tych elementów się nie obędzie
Samodzielne naprawy np. własnego samochodu to zajęcie, które jest bardzo lubiane przez większość domowych majsterkowiczów. Żeby jednak móc robić to […]