Sosna czy dąb – z jakiego drewna wybrać podłogę?

Przy urządzaniu przestrzeni jedną z kluczowych kwestii jest podłoga. Przesądza ona o charakterze całego wnętrza oraz nadaje styl oraz atmosferę pomieszczeniu. Podłoga drewniana jest jednym ze sposobów na to, żeby w domu zagościła ciepły, przyjemny klimat. Wybierając odpowiedni typ drewna, należy wziąć pod uwagę różne czynniki.

Jakie parametry należy wziąć pod uwagę, wybierając drewno na podłogę?

Pierwsza, najważniejsza cecha drewna to jego trwałość. W pomieszczeniach, gdzie spodziewamy się największego ruchu najlepiej zdecydować się na gatunki najtrwalsze, takie jak dąb. W sypialni na przykład można wybrać już bardziej miękki typ, taki jak sosna.

Jeśli chodzi o wygląd oraz odcień drewna wszystko zależy od upodobań. Fani skandynawskiego, prowansalskiego oraz minimalistycznego stylu chętniej wybiorą jasną sosnę, olchę lub orzech. Drewno egzotyczne oraz dąb to propozycje dla osób lubiących bardziej okazałe i dostojne wnętrza.

Nie bez znaczenia jest również cena. Osoby, którym zależy na większych oszczędnościach z reguły wybierają bardziej drewno krajowe. Drewno egzotyczne pozostaje najczęstszym wyborem osób, które mogą pozwolić sobie na poświęcenie większych nakładów pieniężnych.

Jeśli mamy zamiar wybrać drewno, które położymy jako podłogę w kuchni lub łazience, najlepiej wybrać materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Wytrzymałe gatunki drewna sprawdzą się bardzo dobrze również w pokojach dziecięcych. Tutaj warto wybierać modrzew, jesion, buk lub właśnie dąb. Niezależnie od gatunku, deska podłogowa powinna dodawać pomieszczeniom uroku oraz klasy.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 + siedemnaście =