Rodzaje ogrodowych basenów

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Rodzaje ogrodowych basenów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny dmuchane

 

Już bardzo długi czas na naszym rynku dostępne są baseny dmuchane. Jednak aktualnie w wielu sklepach znajdziemy ich udoskonalone wersje z wieloma ciekawymi rozwiązaniami. Posiadają wiele walorów użytkowych, zakupić je możemy w niewielkich rozmiarach, dzięki temu dopasujemy je do wielkości każdej działki. Nadają się idealnie jako brodziki dla malutkich dzieci. Wykonane są z miękkiego materiału, nie posiadają ostrych elementów, przez co są bezpieczne podczas użytkowania. Posiadają wiele kolorów, kształtów oraz dodatków.

 

Baseny rozporowe

 

To baseny stworzone całkowicie z tworzywa o nazwie PCV, Jedynym elementem dmuchanym w tego rodzaju basenach jest tak zwany kołnierz. Biegnie on wokół ściany basenu. Taki basen występuje jedynie w okrągłym kształcie, gdyż wykorzystuje on rozpór wody. Istnieje ich wiele rozmiarów, nadaje się idealnie dla nieco starszych dzieci oraz całych rodzin, gdyż może on pomieścić wiele osób. Do jego napełnienia wykorzystuje się spore ilości wody, potrzebuje on również wiele miejsca. Dla łatwiejszego użytkowania można do niego zakupić różne akcesoria między innymi takie jak pompa, filtr.

 

Baseny stelażowe

 

Baseny stelażowe bardzo różnią się od rozwiązań podanych wyżej, gdyż nie posiadają one żadnych elementów dmuchanych. Mają one w sobie szkielet wykonany z nierdzewnych rurek, a do nich zamontowane są powłoki basenu stelażowego. Takie baseny odznaczają się wyższą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Podłoże, na jakim zostanie umieszczony basen, powinno być wypoziomowane i stabilne.

Bogaty wybór basenów do ogrodu, np. basen z poliestru znajdziesz w sklepie internetowym Vivapool.

Szukasz przykrycia na basen ogrodowy? Sprawdź ofertę sklepu !

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biura rachunkowe – czym się zajmują?
Biura rachunkowe – czym się zajmują?
Biura rachunkowe to miejsca, w których wykonywane są prace księgowe. W pewnym momencie swojego życia, możesz potrzebować zatrudnić księgowego, aby […]