Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje ekogroszku?

Ekogroszek to popularny w ostatnim czasie rodzaj paliwa stałego, który umożliwia skuteczne ogrzewanie domu. Produkowany jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Jest wysokokaloryczny i mało zanieczyszczony, a podczas jego spalania wytwarza się duża ilość ciepła, a stosunkowo niewielkie ilości popiołu i szkodliwych substancji.

Jak wybrać najlepszy rodzaj ekogroszku?

Ekogroszek dostępny na rynku różni się od siebie przede wszystkim wartością opałową. Wybierając ten o mniejszym wskaźniku kaloryczności trzeba liczyć się z częstszymi wizytami w kotłowni w celu napełnienia podajnika pieca. Posiada on też większą ilość popiołu, co wiąże się z koniecznością regularnego czyszczenia przewodu kominowego. Ekogroszek o wyższej wartości opałowej będzie zdecydowanie wydajniejszy i doskonale sprawdzi się do ogrzania nie tylko budynków mieszkalnych.

Jest to także produkt odpowiednio wyselekcjonowany, który posiada niską wilgotność, czyli niewiele substancji niepalnych, które przedostając się do powietrza zatruwają środowisko. Nie zawiera także znacznych ilości siarki. Wysokokaloryczny ekogroszek sprawia, że spala się go mniej, dzięki czemu do atmosfery dostaje się znikoma ilość zanieczyszczeń.

Poszukując odpowiedniego materiału opałowego, który będzie bezpieczny dla środowiska, warto zapoznać się na przykład z ofertą dostępną na stronie internetowej takiej jak: https://pangroszek.pl/sklep/. Wszystkie omawiane paliwa są tam pakowane w wygodne worki ułatwiające ich przechowywanie. Wybierając produkty sprawdzonych producentów, otrzymujemy gwarancję najwyższej jakości. 

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 5 =