Jak za pomocą dodatków podkreślić porę roku?

Każda pora roku ma swoje znaki szczególna. Wiosna kwitnie i sprawia, że przyroda budzi się do życia. Latem jest ciepło, dni są długie, owoce dojrzewają w słońcu i większość z nas z niecierpliwością czeka na urlop. Złota polska jesień zachwyca pięknymi kolorami. A zimą możemy podziwiać piękny, śnieżny krajobraz. Warto podążać za zmieniającymi się porami roku i uwzględniać je w swoim domu lub mieszkaniu. Dzięki temu nasz wystrój na pewno nam się nie znudzi, a dodatkowo będziemy mieli motywację, do znajdywania nowych, ciekawych rozwiązań.

Baw się dodatkami i nie bój się zmian!

Czasami wystarczą dosłownie kosmetyczne zmiany, aby nasze wnętrze zaczęło się zgrywać z aktualną porą roku. Dobrym rozwiązaniem są np. firany gotowe do kuchni. W zależności od wybranego wzoru, bardzo łatwo podkreślić, że w danym momencie mamy np. zimę albo wiosnę. Oprócz firanek, warto postawić również na poszewki i pościel, których nadruk także może nawiązywać do aktualnej pory roku. W ten sposób możemy zmieniać wystrój np. w salonie i sypialni.

Bazując na firankach do sypialni gotowych, można wybrać motyw przewodni na daną porę roku. Przykładowo, jeżeli kupimy firanki w śnieżynki, warto znaleźć np. podkładki filcowe pod kubki, które będą właśnie w takim kształcie. Dobrze sprawdzą się również świeczki, mydełka, ręczniki, ramki. Warto również poszukać typowych akcesoriów ozdobnych, np. świeczników lub figurek, które bardzo łatwo wymieniać. Kilka elementów w każdym pomieszczeniu i możemy być pewni, że nasze mieszkanie nabierze zupełnie innego charakteru.

O Strefa Wiedzy 908 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa + jedenaście =