Działanie i zalety filtrów do wody

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Działanie i zalety filtrów do wody
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda płynąca z naszych kranów pozostawia bardzo wiele do życzenia, ponieważ zawiera sporą ilość kamienia i różnych szkodliwych dla zdrowia substancji (chlor, miedź, ołów itp.). W związku z tym przed wypiciem lub wykorzystaniem w celach pielęgnacyjnych powinna zostać zawsze dokładnie oczyszczona. Służą do tego przede wszystkim rozmaite filtry – zarówno węglowe, jak i mechaniczne, zmiękczające czy odżelaziające. Niezwykle popularny jest zwłaszcza dzbankowy filtr do wody Aquaphor, ceniony za dużą wydajność oraz atrakcyjną cenę.

Elementy niezbędne w każdym domu

Filtrów do wody jest mnóstwo, ale najczęściej stosowane są modele węglowe, przeznaczone do specjalnych dzbanków ze wskaźnikiem elektronicznym lub ręcznym. Posiadają one doskonałe właściwości sorpcyjne, czyli są w stanie wchłonąć dużą ilość niebezpiecznych toksyn, zanieczyszczeń o charakterze chemicznym oraz bakterii. Po włożeniu do dzbanka działają przez około miesiąc i po tym czasie wymagają wymiany. W tej kategorii najchętniej kupowany jest filtr Brita.

Z kolei wkłady zmiękczające są wyposażone w żywicę jonowymienną, która zamienia niepożądane jony wapnia oraz magnezu na zupełnie obojętne jony sodu. Dzięki temu woda staje się miękka i przydatna do picia czy prania. Tego rodzaju urządzenia montuje się zazwyczaj na przyłączu wodociągowym w pobliżu wodomierza.

Stosowanie opisanych powyżej filtrów przynosi mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pozwala uzyskać czystą i miękką wodę, pozbawioną piasku oraz wszelkich drobnych zanieczyszczeń. Można ją z powodzeniem wykorzystać do zrobienia herbaty, ugotowania zupy, umycia ciała czy wyprania ubrań. Duże znaczenie ma fakt, że filtrowanie nie jest zbyt drogie, a na dodatek w pełni ekologiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biuro tłumaczeń – w jakich sytuacjach może być potrzebne jego wsparcie
Biuro tłumaczeń – w jakich sytuacjach może być potrzebne jego wsparcie
Znasz język obcy na zaawansowanym poziomie. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji jesteś w stanie poradzić sobie sam […]