Gazowe czy za pomocą ekogroszku – które ogrzewanie jest lepsze?

Jak wiadomo, Polska jest krajem leżącym w strefie klimatu umiarkowanego, więc oznacza to, że przez pewien czas w roku konieczne jest zadbanie o odpowiednie ogrzewanie własnych domów i mieszkań. Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów paliw grzewczych charakteryzujących się różnymi cechami. Jedne są tańsze, inne droższe, jedne są mniej wydajne, a inne bardziej. Paliwa grzewcze różnią się również od siebie pod względem ekologii. Warto więc dokładnie przemyśleć sprawę przed podjęciem decyzji o montażu kotła zasilanego danym rodzajem paliwa.

Ogrzewanie gazowe

Ludzie coraz częściej sięgają po nowoczesne systemy oparte o spalanie gazu. Atutem tego rozwiązania jest bez wątpienia dobra kaloryczność gazu i praktycznie całkowity brak konieczności obsługi systemu. Spalanie gazu jest również korzystne dla środowiska naturalnego. Pomimo tych atutów, ludzie często sięgają po alternatywne paliwa, głównie ze względu na niższy koszt ogrzewania, nawet w przypadku konieczności częstego ingerowania w działanie systemu.

Ogrzewanie ekogroszkiem

Dużą popularnością cieszą się również kotły na ekogroszek. Co prawda, cena tego paliwa jest wyższa w porównaniu z gazem, jednak zapewnia ono bardzo dobrą wydajność. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w bezobsługowe kotły podajnikowe, które pozwalają na dopasowanie ilości dozowanego ekogroszku w stosunku do panującej temperatury. Takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne, praktycznie bezobsługowe i co najważniejsze, nie obciąża nadmiernie budżetu przeznaczonego na ogrzewanie.

Tekst stworzony we współpracy z SAM-BUD-ROL.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × trzy =