Niezbędne meble do kawalerki

Kawalerka to niewielkie mieszkanie o powierzchni nieprzekraczającej zazwyczaj 25 m2. Ze względu na mocno ograniczoną przestrzeń użytkową jego aranżacja może sprawiać duże problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór odpowiednich mebli. Powinny to być przede wszystkim konstrukcje wielofunkcyjne oraz nowoczesne. Doskonałym przykładem jest choćby fotel rozkładany z podnóżkiem oraz regulacją poziomu nachylenia, dostępny na https://grekpol.pl/26-fotele.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Większość kawalerek obejmuje jeden pokój z aneksem kuchennym. Całe to wnętrze pełni zarówno funkcję salonu, jak i biura, jadalni oraz sypialni. Dlatego należy tutaj z dużą rozwagą dobierać i rozmieszczać wszystkie meble. Podstawową wymaganą konstrukcją jest łóżko przeznaczone do spania, które musi być wystarczająco wygodne, a jednocześnie nie może zajmować zbyt wiele miejsca. Doskonałym wyborem będzie w tym przypadku jednoosobowy model tapicerowany z wysuwaną szufladą na pościel, ewentualnie wersja chowana do szafy.

W kawalerce nie obejdzie się też bez stołu z krzesłami. Jeśli chodzi o ten pierwszy element, to najlepiej sprawdzi się niewielki stolik ze szklanym blatem w kształcie kwadratu. Wokół niego można z powodzeniem postawić cztery drewniane krzesła z wysokim oparciem i miękkim siedziskiem. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest natomiast barek oddzielający aneks kuchenny (ze stylowymi hokerami). Pozostałe polecane meble to: rozkładana sofa dwuosobowa, stolik RTV pod telewizor, fotel z podnóżkiem, a także niewielka komoda lub meblościanka. wszystkie wymienione konstrukcje oferuje sklep online: https://grekpol.pl/.

 

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × pięć =