Formy dekoracji, jakie sprawdzą się w pokoju dziecięcym

Sypialnia czy też pokój dziecka powinien być miejscem cudów i wyobraźni, gdzie dziecko może tworzyć, bawić się i spać. Ale jako rodzice chcemy mieć pewność, że pokoje naszych dzieci są dla nich bezpieczne. Poniższe wskazówki pomogą Ci stworzyć zabawny, funkcjonalny pokój, który jest również bezpieczny:

Użyj naklejek ściennych zamiast plakatów

Naklejki ścienne są świetnym sposobem na dekorację bez konieczności martwienia się o wbijanie gwoździ lub paciorków w ściany. Są one również usuwalne, więc możesz zmieniać zdanie na temat wyglądu pokoju swojego dziecka tak często, jak chcesz! Dlatego też naklejki na ścianę dla dzieci są świetnym pomysłem na dekorację do ich pokoju.

Wybierz meble z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa

Istnieje wiele różnych rodzajów mebli, które mają wbudowane funkcje bezpieczeństwa, w tym komody z uchwytami na górze, aby nie można ich było przeciągnąć na wierzchu maluchów, gdy śpią lub bawią się w nim. Powinieneś również szukać stołów, które mają zaokrąglone rogi, więc nie złapią małych palców u rąk lub nóg.

Dywany obszarowe zamiast wykładzin

Unikaj luźnych dywanów lub wykładzin, używając zamiast nich dywanów obszarowych. Dywaniki sprawdzają się w większości pomieszczeń, ponieważ zakrywają niedoskonałości podłogi i stanowią warstwę pomiędzy bosymi stopami a podłogami z twardego drewna lub płytek, które są zazwyczaj chłodniejsze niż dywany.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 12 =