Typy paliw grzewczych, które warto używać w okresie zimowym

Wraz ze zbliżającym się sezonem grzewczym powraca pytanie, jakie paliwo najlepiej zastosować, by zminimalizować koszty ogrzewania domu. Coraz więcej gospodarstw domowych wybiera gaz ziemny. Alternatywą dla gazu może być ekogroszek i pellet. To wydajne paliwa stałe spalane w specjalnym kotle.

Ekogroszek i jego właściwości

Ekogroszek stanowi pochodną węgla kamiennego. Po rozdrobnieniu i oczyszczeniu dużych brył powstaje opał o dużej kaloryczności, zawierający niewiele szkodliwych substancji. Paliwo to spalane jest w kotłach z podajnikiem. Elektroniczny sterownik w regularnych odstępach czasu podaje niewielką ilość opału na okrągłe palenisko. Dzięki nadmuchowi ekogroszek spalany jest w wysokiej temperaturze, co sprawia, że wydziela niewiele dymu.

Ogrzewanie domu pelletem

Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się pellet. To paliwo stałe w formie granulatu pozyskiwane z biomasy. Trociny i inne odpady drzewne po sprasowaniu tworzą ekologiczny opał o wydajności zbliżonej do węgla i ekogroszku. Opał spalany jest w nowoczesnych bezobsługowych kotłach. Jeśli ktoś chciałby nabyć wysokiej jakości pellet Śląskie to region, który warto odwiedzić pod tym względem. Na terenie Śląska działa wiele firm pośredniczących w sprzedaży różnego rodzaju paliw.

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


12 + 4 =