W jaki sposób wykonywane są zbrojenia?

Trwałość każdego domu czy innego obiektu budowlanego zależy w ogromnej mierze od zastosowanych zbrojeń. Są to stalowe pręty, siatki, kształtowniki i profile umieszczane w betonowych elementach konstrukcyjnych. Zapewniają one maksymalną wytrzymałość materiału na rozciąganie, co skutkuje brakiem pęknięć i deformacji zagrażających bezpieczeństwu. W sprzedaży wysokiej jakości zbrojeń specjalizuje się m.in. poszczególna szczecińska firma: https://www.felmax.com.pl/.

Gwarancja długiej żywotności 

Zbrojenia są wykorzystywane głównie na początkowym etapie budowy, czyli do momentu uzyskania stanu surowego otwartego. Najczęściej służą do wzmacniania ław fundamentowych, stropów, schodów, balkonów, a także nadproży okiennych oraz drzwiowych. W przypadku konstrukcji typowo nośnych zalecane jest użycie zbrojeń klasy A-III i A-IIIN, natomiast w przypadku konstrukcji pomocniczych – zbrojeń klasy A-0 i A-I. W trakcie montażu trzeba oczywiście przestrzegać restrykcyjnych norm i zasad dotyczących zarówno gęstości układania, jak i zabezpieczenia przed przypadkowym przemieszczaniem. Omawiany proces rozpoczyna się od rozmieszczenia stalowych prętów w taki sposób, aby tworzyły szkielet przestrzenny. Następnie całość wymaga połączenia na zakładkę za pomocą klasycznego drutu wiązałkowego. Niekiedy zachodzi też konieczność osadzenia elementów wzdłuż odeskowania i zakotwienia ich w podciągu. Ostatni krok to zalanie zbrojenia betonem.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − 3 =