Pozycje książkowe dla zainteresowanych religią i Kościołem

Historia chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego nadal fascynuje wielu badaczy, ale rozpala również emocje laików. Niestety, w dyskusjach często przywołuje się argumenty wątpliwej jakości (zmyślenia, pomyłki dawnych kronikarzy czy ideologiczne falsyfikaty). Jak zatem ustrzec się prostych błędów? Jak prawidłowo weryfikować fakty?  

Źródła historyczne

Podstawą każdego uczciwego opracowania powinny być źródła historyczne. Trudno mówić o dziejach opierając się jedynie na własnych domysłach bądź przypuszczeniach. Długa historia chrześcijaństwa zaowocowała dziesiątkami tysięcy dokumentów, kronik, aktów, ale też przedstawień plastycznych lub figuralnych. Wszystkie one pozwalają nam rozwiać nieco mgiełkę tajemnicy i lepiej poznać dzieje tej fascynującej religii. 

Badania

Niestety, bardzo często okazuje się, że dawne dokumenty zapisane zostały w języku, którego nie rozumiemy. Często zdarza się też, że dostęp do dzieł plastycznych czy artefaktów jest utrudniony. Tutaj z pomocą przychodzą badacze, których opracowania pozwolą przybliżyć interesujący nas temat. Przykładem takiej publikacji może być książka Świadkowie Tajemnicy, będąca zapisem interesującego „śledztwa” dotyczącego m.in. relikwii pasyjnych.

Opracowania naukowe

Wyżej wymieniona pozycja to oczywiście tylko przykład rzetelnego opracowania tematu związanego z religią. Warto zapoznać się np. z ofertą wydawnictwa Rosikon Press książki z tej oficyny to świetna propozycja dla osób zainteresowanych religią i historią Kościoła. Z takich dokumentów jak: „Tajemnice Graala”, „Trzej Królowie. Dziesięć Tajemnic” lub „Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych” dowiemy się wiele na temat chrześcijaństwa i jego fascynujących dziejów.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × dwa =